The ninesquares Holding APS
CVR 36 68 67 74 · Greve · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
The ninesquares Holding APS har CVR-nummer 36686774. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Godsparken 81, 2670 Greve. Stiftet: 18. marts 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -6.250 kr., årets resultat 8.883 kr., egenkapital 313.794 kr., aktiver i alt 327.863 kr. Soliditetsgraden på 95,7 % er højere end hos 62 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 8.883 kr. er lavere end hos 55 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som The ninesquares Holding APS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Godsparken 81, 2670 Greve
- Kommune
- GREVE
- Stiftet
- 18 Mar 2015
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter, formueforvaltning og anden formuepleje og hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36686774 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Godsparken 81, 2670 Greve
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
2,8%
▼ 0,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
19,75
▼ 0,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
95,7%
▼ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-12,0%
▼ 12,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.250 | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 11.369 | 12.943 | 7.249 | 160.336 | -971 |
| Årets resultat | 8.883 | 10.096 | 5.654 | 159.822 | -757 |
| Egenkapital | 313.794 | 304.911 | 294.815 | 289.160 | 129.338 |
| Aktiver i alt | 327.863 | 317.932 | 305.273 | 296.545 | 135.759 |
| Omsætningsaktiver | 277.863 | 267.932 | 255.273 | 246.545 | 85.759 |
| Kortfristet gæld | 14.069 | 13.021 | 10.458 | 7.385 | 6.421 |
| Gæld i alt | 14.069 | 13.021 | 10.458 | 7.385 | 6.421 |
| Soliditetsgrad | 95.7% | 95.9% | 96.6% | 97.5% | 95.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jens Ole Bentzen Siden 19 Mar 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Jens Ole Bentzen Siden 18 Mar 2015Direktør
Produktionsenheder
1The ninesquares Holding APS
P-nr. 1020246444
Godsparken 81, 2670 Greve
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 158.300 DKK | 34.826 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 157.284 DKK | 34.584 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 155.581 DKK | 34.210 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 203.773 DKK | 44.814 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 166.656 DKK | 36.652 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: The ninesquares Holding APS (CVR 36686774)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formuepleje, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.