L.N.C Holding ApS
CVR 36 69 01 51 · Gilleleje · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
L.N.C Holding ApS har CVR-nummer 36690151. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Lillevang 13, 3250 Gilleleje. Stiftet: 9. marts 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat -310.583 kr., egenkapital 222.317 kr., aktiver i alt 222.317 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 94 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -310.583 kr. er lavere end hos 91 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som L.N.C Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Lillevang 13, 3250 Gilleleje
- Kommune
- GRIBSKOV
- Stiftet
- 9 Mar 2015
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber samt eje værdipapirer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Ja
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36690151 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lillevang 13, 3250 Gilleleje
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-139,7%
▼ 144,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-1.372,0%
▼ 1.372,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -310.583 | 24.417 | 36.406 | 31.921 | 68.566 |
| Årets resultat | -310.583 | 24.417 | 36.406 | 31.921 | 68.566 |
| Egenkapital | 222.317 | 482.234 | 457.817 | 426.853 | 401.146 |
| Aktiver i alt | 222.317 | 482.234 | 457.817 | 426.853 | 401.146 |
| Omsætningsaktiver | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Kortfristet gæld | — | — | — | — | — |
| Gæld i alt | 222.317 | 482.234 | 457.817 | 426.853 | 401.146 |
| Soliditetsgrad | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Christopher Lyng Bech Siden 20 May 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Christopher Lyng Bech Siden 20 May 2015Direktør
Produktionsenheder
1L.N.C Holding ApS
P-nr. 1020254617
Lillevang 13, 3250 Gilleleje
Finansielle holdingselskaber (642110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: L.N.C Holding ApS (CVR 36690151)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.