Con-Linq Holding ApS
CVR 36 69 10 26 · Gentofte · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Con-Linq Holding ApS har CVR-nummer 36691026. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Smakkegårdsvej 80, 2820 Gentofte. Stiftet: 16. marts 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -12.500 kr., årets resultat 1.909.915 kr., egenkapital 8.797.335 kr., aktiver i alt 9.287.365 kr. Soliditetsgraden på 94,7 % er højere end hos 59 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.909.915 kr. er højere end hos 88 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Con-Linq Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Smakkegårdsvej 80, 2820 Gentofte
- Kommune
- GENTOFTE
- Telefon
- 70205355
- Stiftet
- 16 Mar 2015
- Selskabskapital
- 60.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2019-09-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36691026 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 549300ABBN5Q8ZPGKU59
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Smakkegårdsvej 80, 2820 Gentofte
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
21,7%
▲ 5,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
7,87
▼ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
94,7%
▼ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
68,2%
▲ 68,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -12.500 | 12.975 | 52.333 | 368 | 2.756 |
| Resultat før skat | 2.022.841 | 1.135.576 | 1.567.231 | 169.677 | 559.971 |
| Årets resultat | 1.909.915 | 1.135.576 | 1.567.231 | 162.738 | 419.508 |
| Egenkapital | 8.797.335 | 6.954.921 | 5.880.345 | 4.372.014 | 4.266.476 |
| Aktiver i alt | 9.287.365 | 7.331.741 | 6.458.804 | 4.755.534 | 8.087.603 |
| Omsætningsaktiver | 3.857.363 | 3.206.629 | 3.215.953 | 2.310.713 | 6.769.026 |
| Kortfristet gæld | 490.030 | 376.820 | 578.459 | 383.520 | 3.821.127 |
| Gæld i alt | 490.030 | 376.820 | 578.459 | 383.520 | 3.821.127 |
| Soliditetsgrad | 94.7% | 94.9% | 91% | 91.9% | 52.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mark Lundsbjerg Kristensen Siden 16 Mar 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Mark Lundsbjerg Kristensen Siden 16 Mar 2015Direktør
Produktionsenheder
1Con-Linq Holding ApS
P-nr. 1020256113
Smakkegårdsvej 80, 2820 Gentofte
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -311.491 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -4.585.572 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 572.838 DKK | 126.016 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 186.527 DKK | 41.030 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Con-Linq Holding ApS (CVR 36691026)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.