Entry Point North Denmark ApS
CVR 36 92 80 18 · Kastrup · Anden udgivelse af software · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Entry Point North Denmark ApS har CVR-nummer 36928018. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden udgivelse af software (branchekode 582900). Adresse: Naviair Alle 1, 2770 Kastrup. Stiftet: 17. juni 2015. Status: aktiv. Antal ansatte: 30. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 13.860.163 kr., årets resultat 582.602 kr., egenkapital 2.890.587 kr., aktiver i alt 3.655.660 kr. Soliditetsgraden på 79,1 % er højere end hos 79 % af de 1.326 virksomheder i branchen «Anden udgivelse af software», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 582.602 kr. er højere end hos 85 % af de 1.326 virksomheder i branchen «Anden udgivelse af software», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 16 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Entry Point North Denmark ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden udgivelse af software (582900)
- Adresse
- Naviair Alle 1, 2770 Kastrup
- Kommune
- TÅRNBY
- Antal ansatte
-
30
2015 2018
- Telefon
- 31506364
- Stiftet
- 17 Jun 2015
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- Entry Point North Denmark ApS har til formål at bedrive virksomhed ved salg og udlejning af udstyr, softwareudvikling, specialkonsulenter samt rådgivning indenfor for Air Traffic Management eller beslægtede brancher
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af selskabets administrerende direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2026-02-24
- Binavne
- EPNDK ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36928018 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Naviair Alle 1, 2770 Kastrup
📍 Hovedadresse · 🏭 2 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
20,2%
▼ 0,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,12
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
79,1%
▲ 0,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
19,9%
▲ 19,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1326 virksomheder i «Anden udgivelse af software»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 13.860.163 | 11.904.500 | 7.680.778 | 6.328.670 | 6.235.889 |
| Resultat før skat | 746.926 | 614.377 | 438.550 | 351.481 | 325.942 |
| Årets resultat | 582.602 | 485.978 | 342.069 | 272.612 | 252.674 |
| Egenkapital | 2.890.587 | 2.307.985 | 1.822.007 | 1.479.938 | 1.207.326 |
| Aktiver i alt | 3.655.660 | 2.937.862 | 2.546.104 | 1.726.638 | 1.688.919 |
| Omsætningsaktiver | 3.153.152 | — | 2.546.104 | 1.726.638 | 1.682.015 |
| Kortfristet gæld | 765.073 | 629.877 | 724.097 | 246.700 | 481.593 |
| Gæld i alt | 765.073 | 629.877 | 2.546.104 | 1.726.638 | 481.593 |
| Soliditetsgrad | 79.1% | 78.6% | 71.6% | 85.7% | 71.5% |
| Ansatte (gns.) | 22 | 23 | 16 | 15 | 14 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Entry Point North AB Siden 17 Jun 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Rasmus Henriksen Siden 1 Jan 2020Adm. dir.
Produktionsenheder
2Entry Point North Denmark ApS
P-nr. 1020499016
Dampfærgevej 28, 2100 København Ø
Anden udgivelse af software (582900)
👥 13 ansatte
Entry Point North Denmark ApS
P-nr. 1024326442
Naviair Alle 1, 2770 Kastrup
Anden udgivelse af software (582900)
👥 33 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 594.726 DKK | 130.834 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 386.445 DKK | 85.008 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 295.926 DKK | 65.098 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 261.118 DKK | 57.442 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 228.599 DKK | 50.270 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Entry Point North Denmark ApS (CVR 36928018)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver specialkonsulenter, entry, traffic.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.