Stadel Holding ApS
CVR 36 93 84 55 · Viborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Stadel Holding ApS har CVR-nummer 36938455. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Demstrupvej 35, 8800 Viborg. Stiftet: 26. juni 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -16.026 kr., årets resultat 209.762 kr., egenkapital 1.659.485 kr., aktiver i alt 1.663.235 kr. Soliditetsgraden på 99,8 % er højere end hos 87 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 209.762 kr. er højere end hos 63 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Stadel Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Demstrupvej 35, 8800 Viborg
- Kommune
- VIBORG
- Telefon
- 89939900
- support@stadel.dk
- Stiftet
- 26 Jun 2015
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje anparter i Stadel.dk ApS som er under stiftelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36938455 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845004049C887FD3955
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Demstrupvej 35, 8800 Viborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
12,6%
▼ 12,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
347,32
▲ 178,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,8%
▲ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-43,9%
▼ 43,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -16.026 | -14.597 | -9.044 | -7.311 | -3.875 |
| Resultat før skat | 223.754 | 379.569 | 297.811 | 140.466 | 204.876 |
| Årets resultat | 209.762 | 374.048 | 297.064 | 155.888 | 201.674 |
| Egenkapital | 1.659.485 | 1.513.022 | 1.199.974 | 961.811 | 863.123 |
| Aktiver i alt | 1.663.235 | 1.518.737 | 1.223.251 | 965.561 | 867.318 |
| Omsætningsaktiver | 1.302.437 | 963.260 | 728.918 | 555.268 | 477.163 |
| Kortfristet gæld | 3.750 | 5.715 | 23.277 | 3.750 | 4.195 |
| Gæld i alt | 3.750 | 5.715 | 23.277 | 3.750 | 4.195 |
| Soliditetsgrad | 99.8% | 99.6% | 98.1% | 99.6% | 99.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Thomas Stadel Siden 26 Jun 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Thomas Stadel Siden 26 Jun 2015Direktør
Produktionsenheder
1Stadel Holding ApS
P-nr. 1020522115
Demstrupvej 35, 8800 Viborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 537.365 DKK | 118.195 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 438.485 DKK | 96.433 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 260.971 DKK | 57.384 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 316.156 DKK | 69.530 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 268.180 DKK | 58.982 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Stadel Holding ApS (CVR 36938455)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- FONDEN DIAKONISSEHUSET SANKT LUKAS STIFTELSEN Hellerup
- BALDZBY ApS København K
- KOMPLEMENTARSELSKABET CORE GERMAN RESIDENTIAL II ApS København V
- Anette Lysgaard Fonden Esbjerg
- DEN ERHVERVSDRIVENDE FOND CLEMENSGADE Kolding
- Kirkeskov Advice ApS Karrebæksminde
- Udviklingsselskabet Enghave Brygge ApS Charlottenlund
- Fonden af 16. oktober 2018 Nordhavn
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver stadel, stiftelse, aps.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.