Nørfeldt Holding ApS
CVR 36 95 00 99 · Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Nørfeldt Holding ApS har CVR-nummer 36950099. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Nr. Lindvej 33, 7400 Herning. Stiftet: 30. juni 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. maj 2025 – 30. april 2026): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat 218.905 kr., egenkapital 2.152.147 kr., aktiver i alt 2.285.968 kr. Soliditetsgraden på 94,1 % er højere end hos 58 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 218.905 kr. er højere end hos 64 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Nørfeldt Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Nr. Lindvej 33, 7400 Herning
- Kommune
- HERNING
- Stiftet
- 30 Jun 2015
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- besiddelse af kapitalandele samt øvrig formuepleje
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion
- Revision
- Ja
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36950099 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500RECD9C793OD989
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nr. Lindvej 33, 7400 Herning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
10,2%
▲ 13,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
13,72
▲ 0,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
94,1%
▼ 4,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
470,7%
▲ 470,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skat | 253.050 | -50.690 | 33.248 | 331.028 | 699.721 |
| Årets resultat | 218.905 | -59.049 | 33.248 | 348.895 | 683.900 |
| Egenkapital | 2.152.147 | 2.068.242 | 2.249.291 | 2.333.843 | 2.099.348 |
| Aktiver i alt | 2.285.968 | 2.097.639 | 2.356.766 | 2.436.354 | 2.189.975 |
| Omsætningsaktiver | 681.259 | 182.185 | 170.700 | 253.466 | 287.079 |
| Kortfristet gæld | 49.662 | 14.056 | 106.116 | 102.511 | 90.627 |
| Gæld i alt | 133.821 | 29.397 | 107.475 | 102.511 | 90.627 |
| Soliditetsgrad | 94.1% | 98.6% | 95.4% | 95.8% | 95.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Preben Nørfeldt Siden 30 Jun 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Preben Nørfeldt Siden 30 Jun 2015Direktør
Produktionsenheder
1Nørfeldt Holding ApS
P-nr. 1020543325
Nr. Lindvej 33, 7400 Herning
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 19.032 DKK | 4.180 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 94.024 DKK | 20.680 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -72.644 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Nørfeldt Holding ApS (CVR 36950099)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver øvrig, formuepleje, besiddelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.