Valbak Invest ApS
CVR 36 98 71 70 · Aalborg SØ · Anden finansiel formidling i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Valbak Invest ApS har CVR-nummer 36987170. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden finansiel formidling i.a.n. (branchekode 649990). Adresse: Møllekrogen 1, 9210 Aalborg SØ. Stiftet: 14. august 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -41.397 kr., årets resultat 1.358.166 kr., egenkapital 28.032.442 kr., aktiver i alt 33.944.708 kr. Soliditetsgraden på 82,6 % er lavere end hos 64 % af de 20.981 virksomheder i branchen «Anden finansiel formidling i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.358.166 kr. er højere end hos 86 % af de 20.981 virksomheder i branchen «Anden finansiel formidling i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Valbak Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
- Adresse
- Møllekrogen 1, 9210 Aalborg SØ
- Kommune
- AALBORG
- Stiftet
- 14 Aug 2015
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber og foretage formuepleje i øvrigt
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør alene
- Revision
- Nej
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36987170 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500JE756595E8Q476
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Møllekrogen 1, 9210 Aalborg SØ
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
4,8%
▲ 0,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
5,48
▲ 1,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
82,6%
▲ 5,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
28,7%
▲ 28,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
20981 virksomheder i «Anden finansiel formidling i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -41.397 | -7.263 | -51.427 | -112.900 | -85.740 |
| Resultat før skat | 1.743.437 | 1.355.451 | 2.650.108 | -7.925.253 | 30.931.372 |
| Årets resultat | 1.358.166 | 1.055.569 | 3.796.131 | -7.925.253 | 30.403.570 |
| Egenkapital | 28.032.442 | 26.809.276 | 25.962.708 | 22.484.376 | 31.224.029 |
| Aktiver i alt | 33.944.708 | 34.647.772 | 30.626.778 | 27.469.222 | 31.765.969 |
| Omsætningsaktiver | 32.423.908 | 33.126.972 | 29.105.978 | 21.844.518 | 31.745.169 |
| Kortfristet gæld | 5.912.266 | 7.838.496 | 4.664.070 | 4.984.846 | 541.940 |
| Gæld i alt | 5.912.266 | 7.838.496 | 4.664.070 | 4.984.846 | 541.940 |
| Soliditetsgrad | 82.6% | 77.4% | 84.8% | 81.9% | 98.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Tom Valbak Aardestrup Siden 14 Aug 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Tom Valbak Aardestrup Siden 14 Aug 2015Direktør
Produktionsenheder
1Valbak Invest ApS
P-nr. 1020639942
Møllekrogen 1, 9210 Aalborg SØ
Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -4.491.308 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -761.671 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -8.011.486 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 2.370.350 DKK | 518.154 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -9.463 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Valbak Invest ApS (CVR 36987170)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formuepleje, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.