Xander Holdings ApS
CVR 37 04 49 46 · Gentofte · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Xander Holdings ApS har CVR-nummer 37044946. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Smakkegårdsvej 49, 2820 Gentofte. Stiftet: 1. september 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat -171.244 kr., egenkapital 709.604 kr., aktiver i alt 2.261.288 kr. Soliditetsgraden på 31,4 % er lavere end hos 85 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -171.244 kr. er lavere end hos 89 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Xander Holdings ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Smakkegårdsvej 49, 2820 Gentofte
- Kommune
- GENTOFTE
- Stiftet
- 1 Sep 2015
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- IT konsulentydelser, handel og investering samt anden forbunden virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-05-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37044946 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 894500MCNGRECCG7EA95
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Smakkegårdsvej 49, 2820 Gentofte
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-24,1%
▼ 77,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,39
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
31,4%
▼ 4,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-136,3%
▼ 136,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | 0 | 0 | 0 | — |
| Bruttoresultat | 0 | -18.446 | -1.611 | -1.292 | -13.995 |
| Resultat før skat | -171.244 | 605.629 | 96.831 | 229.459 | -67.640 |
| Årets resultat | -171.244 | 472.391 | 75.528 | 178.978 | -67.640 |
| Egenkapital | 709.604 | 880.848 | 310.337 | 399.043 | 143.839 |
| Aktiver i alt | 2.261.288 | 2.436.131 | 1.468.929 | 1.198.357 | 717.501 |
| Omsætningsaktiver | 602.121 | 830.849 | 510.974 | 408.179 | 311.032 |
| Kortfristet gæld | 1.551.684 | 1.555.283 | 1.158.592 | 799.314 | 573.662 |
| Gæld i alt | 1.551.684 | 1.555.283 | 1.158.592 | 799.314 | 573.662 |
| Soliditetsgrad | 31.4% | 36.2% | 21.1% | 33.3% | 20% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Sunil Prabhakar Udar Siden 1 Sep 201550% Ejer
-
Anna Udar Siden 1 Sep 201550% Ejer
Ledelse
1-
Sunil Prabhakar Udar Siden 1 Sep 2015Direktør
Produktionsenheder
1Xander Holdings ApS
P-nr. 1020682775
Smakkegårdsvej 49, 2820 Gentofte
Finansielle holdingselskaber (642110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 456.509 DKK | 100.430 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 96.831 DKK | 21.296 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 229.459 DKK | 50.468 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -67.640 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -425.148 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Xander Holdings ApS (CVR 37044946)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver konsulentydelser, forbunden.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.