Staack Holding ApS
CVR 37 18 26 64 · Brabrand · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Staack Holding ApS har CVR-nummer 37182664. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Høiriisgårdsvej 118, 8220 Brabrand. Stiftet: 27. oktober 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat -87.569 kr., egenkapital 638.807 kr., aktiver i alt 685.551 kr. Soliditetsgraden på 93,2 % er højere end hos 56 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -87.569 kr. er lavere end hos 87 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Staack Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Høiriisgårdsvej 118, 8220 Brabrand
- Kommune
- AARHUS
- Telefon
- 28685705
- simon@emplate.it
- Stiftet
- 27 Oct 2015
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab samt at drive investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-05-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37182664 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Høiriisgårdsvej 118, 8220 Brabrand
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-13,7%
▲ 98,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
93,2%
▲ 7,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
70,4%
▲ 70,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -87.569 | -295.350 | -266.291 | 404.227 | -449.816 |
| Årets resultat | -87.569 | -295.350 | -266.291 | 404.227 | -449.816 |
| Egenkapital | 638.807 | 262.873 | 558.223 | 824.514 | 420.287 |
| Aktiver i alt | 685.551 | 308.330 | 602.392 | 839.261 | 431.900 |
| Omsætningsaktiver | — | — | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 46.744 | 45.457 | 44.169 | 14.747 | 11.613 |
| Gæld i alt | 46.744 | 45.457 | 44.169 | 14.747 | 11.613 |
| Soliditetsgrad | 93.2% | 85.3% | 92.7% | 98.2% | 97.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Simon Staack Jørgensen Siden 27 Oct 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Simon Staack Jørgensen Siden 27 Oct 2015Adm. dir.
Produktionsenheder
1Staack Holding ApS
P-nr. 1020842306
Høiriisgårdsvej 118, 8220 Brabrand
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -1.288 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -2.159 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -3.134 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -2.851 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -1.905 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Staack Holding ApS (CVR 37182664)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.