Mullesgaard Holding ApS
CVR 37 26 28 89 · København S · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Mullesgaard Holding ApS har CVR-nummer 37262889. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Edvard Thomsens Vej 91, 3. tv, 2300 København S. Stiftet: 30. november 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): årets resultat -3.167 kr., egenkapital 19.016 kr., aktiver i alt 101.351 kr. Soliditetsgraden på 18,8 % er lavere end hos 83 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -3.167 kr. er lavere end hos 67 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Mullesgaard Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Edvard Thomsens Vej 91, 3. tv, 2300 København S
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 23231809
- jmzebub@gmail.com
- Stiftet
- 30 Nov 2015
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- holding samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37262889 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Edvard Thomsens Vej 91, 3. tv, 2300 København S
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-16,7%
▼ 3,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
18,8%
▼ 3,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-4,0%
▼ 4,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skat | -3.167 | -3.045 | -2.928 | -3.582 | -4.212 |
| Årets resultat | -3.167 | -3.045 | -2.928 | -3.582 | -4.212 |
| Egenkapital | 19.016 | 22.183 | 25.228 | 28.156 | -8.162 |
| Aktiver i alt | 101.351 | 101.351 | 101.351 | 101.351 | 101.351 |
| Omsætningsaktiver | — | — | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 82.335 | 79.168 | 76.123 | 73.195 | 109.513 |
| Gæld i alt | 82.335 | 79.168 | 76.123 | 73.195 | 109.513 |
| Soliditetsgrad | 18.8% | 21.9% | 24.9% | 27.8% | -8.1% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Kasper Mullesgaard Siden 30 Nov 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Kasper Mullesgaard Siden 30 Nov 2015Direktør
Produktionsenheder
1Mullesgaard Holding ApS
P-nr. 1020935118
Edvard Thomsens Vej 91, 3. tv, 2300 København S
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -3.045 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -2.928 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -3.582 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -4.212 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -4.050 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Mullesgaard Holding ApS (CVR 37262889)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver holding.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.