Rørbæk Tømrer- & Snedkerforretning ApS
CVR 37 28 11 07 · Hobro · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Rørbæk Tømrer- & Snedkerforretning ApS har CVR-nummer 37281107. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Grønnebakken 11, 9500 Hobro. Stiftet: 7. december 2015. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 2.403.399 kr., årets resultat 55.653 kr., egenkapital -215.287 kr., aktiver i alt 845.198 kr. Soliditetsgraden på -25,5 % er lavere end hos 90 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 55.653 kr. er højere end hos 51 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 5 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Rørbæk Tømrer- & Snedkerforretning ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Grønnebakken 11, 9500 Hobro
- Kommune
- REBILD
- Antal ansatte
-
2
2015 2018
- Isnorup@Isnorup.dk
- Stiftet
- 7 Dec 2015
- Selskabskapital
- 50.381 DKK
- Formål
- tømrer- og snedkervirksomhed med til- og ombygninger samt anden erhvervsmæssigt aktivitet
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-12-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37281107 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Grønnebakken 11, 9500 Hobro
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,74
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-25,5%
▲ 7,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-51,0%
▼ 51,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.403.399 | 2.290.093 | 1.890.342 | 2.092.430 | 2.436.409 |
| Resultat før skat | 74.901 | 150.702 | -304.550 | -231.648 | -5.960 |
| Årets resultat | 55.653 | 113.669 | -240.266 | -182.257 | -3.804 |
| Egenkapital | -215.287 | -270.940 | -384.609 | -144.343 | 37.914 |
| Aktiver i alt | 845.198 | 824.330 | 924.784 | 737.967 | 1.245.617 |
| Omsætningsaktiver | 780.198 | 745.928 | 862.163 | 663.927 | 1.160.159 |
| Kortfristet gæld | 1.060.485 | 1.044.129 | 1.185.102 | 882.310 | 1.207.703 |
| Gæld i alt | 1.060.485 | 1.095.270 | 1.309.393 | 882.310 | 1.207.703 |
| Soliditetsgrad | -25.5% | -32.9% | -41.6% | -19.6% | 3% |
| Ansatte (gns.) | 5 | 5 | 4 | 5 | 5 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Lars Peter Norup Siden 7 Dec 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Lars Peter Norup Siden 7 Dec 2015Direktør
Produktionsenheder
1Rørbæk Tømrer- & Snedkerforretning ApS
P-nr. 1020954759
Grønnebakken 11, 9500 Hobro
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 3 ansatte
Miljøregulering
1 lokation(er)Rørbæk Tømrer- & Snedkerforretning ApS
Grønnebakken 11, 9500 Hobro
Godkendelsespligtig (bilag 1)
Savværker med kapacitet for produktion af råtræ på mindre end 50.000 m3 fast masse pr. år af nåletræ eller mindre end 10.000 m3 fast masse pr. år af løvtræ eller med en samlet kapacitet for produktion af mindre end 50.000 m3 fast masse af nåle- og løvtræ pr. år. Møbelfabrikker og maskinsnedkerier. Bygningssnedkerier med et nettoproduktionsareal på mere end 200 m2.
Tilsyn: Rebild Kommune
Kilde: Miljøstyrelsens Digitale MiljøAdministration (dma.mst.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -292.285 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -224.505 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -3.366 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Rørbæk Tømrer- & Snedkerforretning ApS (CVR 37281107)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- SKAGEN FISKERI A/S Skagen
- AHLMA DANMARK ApS Skagen
- ASTRID FISKERI A/S Skagen
- GINNETON DANMARK,FILIAL AF FISKERI AKTIEBOLAGET GINNETON Skagen
- KR-Fiskeri ApS Esbjerg V
- DANNY ØRTS ANDERSEN HOLDING ApS Thyborøn
- ASTRID FISKE, FILIAL AF ASTRID FISKE AB, SVERIGE Skagen
- Vaccaro Construction Denmark, Filial af Vaccaro Construction Sàrl, Schweiz København V
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ombygninger, erhvervsmæssigt, snedkervirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.