Vjack Holding ApS
CVR 37 30 25 03 · Hellerup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Vjack Holding ApS har CVR-nummer 37302503. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Godhavnsvej 5, 2900 Hellerup. Stiftet: 16. december 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -10.939 kr., årets resultat -1.581.023 kr., egenkapital -3.315.466 kr., aktiver i alt 1.138.756 kr. Soliditetsgraden på -291,1 % er lavere end hos 97 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.581.023 kr. er lavere end hos 97 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Vjack Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Godhavnsvej 5, 2900 Hellerup
- Kommune
- GENTOFTE
- Telefon
- 40791616
- rasmus@x3bar.dk
- Stiftet
- 16 Dec 2015
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter i andre virksomheder samt anden hermed forbundet aktivitet
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-03-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37302503 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Godhavnsvej 5, 2900 Hellerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Soliditetsgrad
-291,1%
▼ 213,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-419,1%
▼ 419,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -10.939 | -12.646 | -350 | -8.788 | -5.954 |
| Resultat før skat | -1.581.023 | -304.564 | 123.157 | -2.143.580 | 438.098 |
| Årets resultat | -1.581.023 | -304.564 | 123.197 | -2.143.580 | 454.026 |
| Egenkapital | -3.315.466 | -1.734.443 | -1.429.879 | -1.553.076 | 590.504 |
| Aktiver i alt | 1.138.756 | 2.232.404 | 2.421.607 | 1.336.094 | 3.544.389 |
| Omsætningsaktiver | — | — | 0 | 10.000 | 149.160 |
| Kortfristet gæld | 4.454.222 | 3.966.847 | 3.851.486 | 2.889.170 | 2.953.885 |
| Gæld i alt | 4.454.222 | 3.966.847 | 3.851.486 | 2.889.170 | 2.953.885 |
| Soliditetsgrad | -291.1% | -77.7% | -59% | -116.2% | 16.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rasmus Just Siden 16 Dec 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Rasmus Just Siden 16 Dec 2015Direktør
Produktionsenheder
1Vjack Holding ApS
P-nr. 1020980946
Godhavnsvej 5, 2900 Hellerup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -420.276 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -7.624 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -425.971 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 561.259 DKK | 123.464 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 273.439 DKK | 60.148 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Vjack Holding ApS (CVR 37302503)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver aktivitet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.