CI Holding, Hellerup ApS
CVR 37 35 21 95 · Hellerup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
CI Holding, Hellerup ApS har CVR-nummer 37352195. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Carolinevej 9, 2900 Hellerup. Stiftet: 16. oktober 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 4.227.123 kr., egenkapital 50.672.571 kr., aktiver i alt 50.792.409 kr. Soliditetsgraden på 99,8 % er højere end hos 87 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 4.227.123 kr. er højere end hos 94 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som CI Holding, Hellerup ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Carolinevej 9, 2900 Hellerup
- Kommune
- GENTOFTE
- Telefon
- 23240236
- Stiftet
- 16 Oct 2015
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele i andre selskaber samt at foretage enhver form for investering og al hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2015-10-16
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37352195 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Carolinevej 9, 2900 Hellerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
8,3%
▲ 8,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
33,74
▲ 33,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,8%
▲ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
134.465,0%
▲ 134.465,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | -8.750 | -8.375 | -8.001 | -9.750 |
| Resultat før skat | 4.240.235 | -7.826 | 7.232.401 | 152.269 | 147.978 |
| Årets resultat | 4.227.123 | -3.146 | 7.172.404 | 112.332 | 119.927 |
| Egenkapital | 50.672.571 | 46.580.448 | 46.705.594 | 39.650.990 | 39.653.058 |
| Aktiver i alt | 50.792.409 | 46.770.045 | 46.868.810 | 39.787.703 | 39.747.883 |
| Omsætningsaktiver | 4.043.663 | 21.299 | 120.064 | 8.038.957 | 7.999.137 |
| Kortfristet gæld | 119.838 | 189.597 | 163.216 | 136.713 | 94.825 |
| Gæld i alt | 119.838 | 189.597 | 163.216 | 136.713 | 94.825 |
| Soliditetsgrad | 99.8% | 99.6% | 99.7% | 99.7% | 99.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Charlotte Ingvartsen Siden 16 Oct 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Charlotte Ingvartsen Siden 16 Oct 2015Direktør
Produktionsenheder
1CI Holding, Hellerup ApS
P-nr. 1021038748
Carolinevej 9, 2900 Hellerup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -7.826 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 232.401 DKK | 51.128 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 152.269 DKK | 33.484 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 147.978 DKK | 32.538 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 87.385 DKK | 19.206 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CI Holding, Hellerup ApS (CVR 37352195)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver form, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.