MAMTAR Holding ApS
CVR 37 37 12 62 · Lystrup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MAMTAR Holding ApS har CVR-nummer 37371262. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Lyshøjen 4, 1. th, 8520 Lystrup. Stiftet: 14. januar 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 1.449.587 kr., egenkapital 858.541 kr., aktiver i alt 1.823.260 kr. Soliditetsgraden på 47,1 % er lavere end hos 75 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.449.587 kr. er højere end hos 86 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MAMTAR Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Lyshøjen 4, 1. th, 8520 Lystrup
- Kommune
- AARHUS
- ma@skoleit.dk
- Stiftet
- 14 Jan 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab samt varetage formueforvaltning, udlejningsvirksomhed og anden investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af to direktører i forening eller af den samlede direktion.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2026-01-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37371262 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500BF10039FE4FR89
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lyshøjen 4, 1. th, 8520 Lystrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
168,8%
▲ 89,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,45
▲ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
47,1%
▲ 12,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
346,5%
▲ 346,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 1.448.071 | 317.562 | 278.198 | 188.259 | 302.060 |
| Årets resultat | 1.449.587 | 324.676 | 277.496 | 189.758 | 301.571 |
| Egenkapital | 858.541 | 408.954 | 359.278 | 331.782 | 842.024 |
| Aktiver i alt | 1.823.260 | 1.192.933 | 867.751 | 580.014 | 922.743 |
| Omsætningsaktiver | 1.401.313 | 770.986 | 445.804 | 158.067 | 450.796 |
| Kortfristet gæld | 964.719 | 783.979 | 508.473 | 248.232 | 80.719 |
| Gæld i alt | 1.823.260 | 783.979 | 508.473 | 248.232 | 80.719 |
| Soliditetsgrad | 47.1% | 34.3% | 41.4% | 57.2% | 91.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
Martin H. Thomsen Holding ApS Siden 30 Sep 202210% Ejer
-
Naram Inverted Holding ApS Siden 18 Oct 202233,33% Ejer
-
Allan Rabjerg Holding ApS Siden 18 Oct 202233,33% Ejer
Ledelse
3-
Martin Østergaard Andersen Siden 14 Jan 2016Adm. dir.
-
Allan Aaby Rabjerg Nielsen Siden 11 Oct 2021Direktør
-
Martin Hejlskov Thomsen Siden 11 Oct 2021Direktør
Produktionsenheder
1MAMTAR Holding ApS
P-nr. 1021060859
Lyshøjen 4, 1. th, 8520 Lystrup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.724.025 DKK | 599.280 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 849.557 DKK | 186.890 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 567.751 DKK | 124.894 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MAMTAR Holding ApS (CVR 37371262)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Fælles Service Center F.M.B.A. Aarhus N
- BTAM Italia di Ivan Marko Benes ApS København K
- Destination Nord FMBA Skagen
- Edvars & Edvars Holding ApS Holbæk
- HOLSTEBRO TAXAS ØKONOMISKE FORENING AF DEN 26.05.2000 Holstebro
- TÅRNBYFORSYNING A/S Kastrup
- FINANSIEL STABILITET København K
- OBZOR BEACH RESORT HOLDING ApS Højbjerg
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver udlejningsvirksomhed, varetage, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.