Kalmo Holding ApS
CVR 37 55 73 15 · Hillerød · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Kalmo Holding ApS har CVR-nummer 37557315. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Østergade 22, 3400 Hillerød. Stiftet: 11. marts 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -18.422 kr., årets resultat 933.714 kr., egenkapital 7.268.018 kr., aktiver i alt 7.362.490 kr. Soliditetsgraden på 98,7 % er højere end hos 74 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 933.714 kr. er højere end hos 81 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Kalmo Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Østergade 22, 3400 Hillerød
- Kommune
- HILLERØD
- tue@kalmo.dk
- Stiftet
- 11 Mar 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab samt varetage formueforvaltning, udlejningsvirksomhed og anden investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af Tue Kalmo
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2018-03-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37557315 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 549300NOEPQG6Y75J603
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Østergade 22, 3400 Hillerød
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
12,8%
▲ 3,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
44,36
▼ 132,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,7%
▼ 1,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
61,5%
▲ 61,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -18.422 | -21.414 | -17.647 | -25.567 | -28.045 |
| Resultat før skat | 1.058.300 | 578.070 | 322.639 | 389.380 | 1.388.505 |
| Årets resultat | 933.714 | 578.078 | 294.253 | 379.942 | 1.269.209 |
| Egenkapital | 7.268.018 | 6.401.804 | 5.850.726 | 5.623.207 | 5.300.465 |
| Aktiver i alt | 7.362.490 | 6.420.180 | 6.187.023 | 5.959.939 | 5.881.397 |
| Omsætningsaktiver | 4.190.429 | 3.248.119 | 3.014.962 | 2.787.878 | 2.709.336 |
| Kortfristet gæld | 94.472 | 18.376 | 296.809 | 336.732 | 580.932 |
| Gæld i alt | 94.472 | 18.376 | 336.297 | 336.732 | 580.932 |
| Soliditetsgrad | 98.7% | 99.7% | 94.6% | 94.4% | 90.1% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Produktionsenheder
1Kalmo Holding ApS
P-nr. 1021275022
Østergade 22, 3400 Hillerød
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -20.020 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 420.544 DKK | 92.510 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 1.466.125 DKK | 322.542 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 1.608.995 DKK | 353.958 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 1.010.010 DKK | 222.200 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Kalmo Holding ApS (CVR 37557315)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Fælles Service Center F.M.B.A. Aarhus N
- BTAM Italia di Ivan Marko Benes ApS København K
- Destination Nord FMBA Skagen
- Edvars & Edvars Holding ApS Holbæk
- HOLSTEBRO TAXAS ØKONOMISKE FORENING AF DEN 26.05.2000 Holstebro
- TÅRNBYFORSYNING A/S Kastrup
- FINANSIEL STABILITET København K
- OBZOR BEACH RESORT HOLDING ApS Højbjerg
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver udlejningsvirksomhed, varetage, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.