I. Swear Holding ApS
CVR 37 57 43 76 · København K · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
I. Swear Holding ApS har CVR-nummer 37574376. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Gothersgade 156C, 2. tv, 1123 København K. Stiftet: 28. marts 2016. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -13.338 kr., årets resultat -4.973.951 kr., egenkapital -4.650.484 kr., aktiver i alt 3.612.689 kr. Soliditetsgraden på -128,7 % er lavere end hos 96 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -4.973.951 kr. er lavere end hos 99 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som I. Swear Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Gothersgade 156C, 2. tv, 1123 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 26131893
- Stiftet
- 28 Mar 2016
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- direkte eller indirekte at eje andre selskaber med virksomhed inden for teknologi samt anden forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion eller af den administrerende direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-09-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37574376 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Gothersgade 156C, 2. tv, 1123 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,36
▼ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-128,7%
▼ 133,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-2.221,4%
▼ 2.221,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -13.338 | -41.301 | -126.552 | -206.965 | -1.198 |
| Resultat før skat | -4.973.951 | -214.265 | -1.805.080 | 2.171.601 | -212.999 |
| Årets resultat | -4.973.951 | -214.265 | -1.805.080 | 2.168.234 | -216.366 |
| Egenkapital | -4.650.484 | 323.467 | 537.732 | 2.342.812 | -40.585 |
| Aktiver i alt | 3.612.689 | 6.915.251 | 1.874.876 | 2.902.301 | 652.202 |
| Omsætningsaktiver | 2.963.089 | 6.265.651 | 1.066.159 | 2.249.820 | 2.602 |
| Kortfristet gæld | 8.263.173 | 6.591.784 | 1.337.144 | 559.489 | 692.787 |
| Gæld i alt | 8.263.173 | 6.591.784 | 1.337.144 | 559.489 | 692.787 |
| Soliditetsgrad | -128.7% | 4.7% | 28.7% | 80.7% | -6.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 0 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Sverre Dueholm Siden 28 Mar 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Sverre Dueholm Siden 28 Mar 2016Adm. dir.
Produktionsenheder
1I. Swear Holding ApS
P-nr. 1021293136
Gothersgade 156C, 2. tv, 1123 København K
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -52.506 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -98.630 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -854.366 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -60.689 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -17.917 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: I. Swear Holding ApS (CVR 37574376)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Teknologisk Arbejderkooperativ FMBA Vester Skerninge
- NATIONAL OILWELL VARCO DENMARK I/S Brøndby
- Fonden Mærsk Mc-Kinney Møller Center for Zero Carbon Shipping København Ø
- ANTON TECHNOLOGY ApS Skovlunde
- FORSKNINGSINNOVATION A/S Aalborg Øst
- Fundingbox Research ApS Odense M
- INBICON A/S Fredericia
- EG Danmark A/S Ballerup
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver teknologi.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.