Juul Tømrer og Snedker ApS
CVR 37 59 43 85 · Odense NV · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Juul Tømrer og Snedker ApS har CVR-nummer 37594385. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Hvidkløvervej 23, 5210 Odense NV. Stiftet: 6. april 2016. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 503.998 kr., årets resultat 50.648 kr., egenkapital 179.304 kr., aktiver i alt 381.259 kr. Soliditetsgraden på 47,0 % er højere end hos 62 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 50.648 kr. er højere end hos 50 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 5 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Juul Tømrer og Snedker ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Hvidkløvervej 23, 5210 Odense NV
- Kommune
- ODENSE
- Antal ansatte
-
1
2016 2018
- Stiftet
- 6 Apr 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- tømrer og snedkervirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-04-06
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37594385 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hvidkløvervej 23, 5210 Odense NV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
28,2%
▲ 7,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,02
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
47,0%
▼ 6,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
7,6%
▲ 7,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 503.998 | 481.542 | 430.662 | 485.779 | 660.983 |
| Resultat før skat | 65.036 | 60.714 | 7.255 | 31.768 | 235.453 |
| Årets resultat | 50.648 | 47.089 | 5.185 | 24.194 | 226.403 |
| Egenkapital | 179.304 | 228.656 | 181.567 | 176.382 | 265.187 |
| Aktiver i alt | 381.259 | 429.723 | 236.007 | 337.488 | 451.252 |
| Omsætningsaktiver | 381.259 | 429.723 | 224.340 | 305.821 | 399.585 |
| Kortfristet gæld | 188.567 | 190.683 | 49.908 | 155.712 | 185.024 |
| Gæld i alt | 201.955 | 201.067 | 54.440 | 161.106 | 185.024 |
| Soliditetsgrad | 47% | 53.2% | 76.9% | 52.3% | 58.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Thomas Juul Hansen Siden 6 Apr 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Thomas Juul Hansen Siden 6 Apr 2016Direktør
Produktionsenheder
1Juul Tømrer og Snedker ApS
P-nr. 1021315989
Hvidkløvervej 23, 5210 Odense NV
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 47.299 DKK | 10.384 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 20.694 DKK | 4.532 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 42.760 DKK | 9.394 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 44.721 DKK | 9.834 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -46.338 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Juul Tømrer og Snedker ApS (CVR 37594385)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver snedkervirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.