M L Invest ApS
CVR 37 60 03 85 · Vallensbæk · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
M L Invest ApS har CVR-nummer 37600385. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Pilehavevænge 32, 2625 Vallensbæk. Stiftet: 11. april 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat -33.492 kr., egenkapital 4.008 kr., aktiver i alt 4.008 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -33.492 kr. er lavere end hos 82 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som M L Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Pilehavevænge 32, 2625 Vallensbæk
- Kommune
- VALLENSBÆK
- Telefon
- 53357226
- MLI-Transport@outlook.dk
- Stiftet
- 11 Apr 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab og hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-04-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37600385 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Pilehavevænge 32, 2625 Vallensbæk
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-835,6%
▼ 812,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-285,8%
▼ 285,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | 0 | -1.250 | -1.250 | 0 |
| Resultat før skat | -33.492 | -8.681 | -20.604 | -84.244 | 26.374 |
| Årets resultat | -33.492 | -8.681 | -20.604 | -84.244 | 26.374 |
| Egenkapital | 4.008 | 37.500 | 46.181 | 66.785 | 151.029 |
| Aktiver i alt | 4.008 | 37.500 | 47.431 | 68.035 | 151.029 |
| Omsætningsaktiver | 4.008 | 37.500 | 38.750 | 4.008 | 0 |
| Kortfristet gæld | — | 0 | 1.250 | 1.250 | — |
| Gæld i alt | 0 | 0 | 1.250 | 1.250 | 0 |
| Soliditetsgrad | 100% | 100% | 97.4% | 98.2% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Usman Amin Siden 11 Apr 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Usman Amin Siden 11 Apr 2016Direktør
Produktionsenheder
1M L Invest ApS
P-nr. 1021322055
Pilehavevænge 32, 2625 Vallensbæk
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -530.523 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -15.821 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -79.693 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -83.809 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: M L Invest ApS (CVR 37600385)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.