Steiner Holding ApS
CVR 37 60 39 61 · Brønshøj · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Steiner Holding ApS har CVR-nummer 37603961. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Husumvej 131, 2. tv, 2700 Brønshøj. Stiftet: 11. april 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste 63.057 kr., årets resultat 45.140 kr., egenkapital 96.802 kr., aktiver i alt 101.478 kr. Soliditetsgraden på 95,4 % er højere end hos 61 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 45.140 kr. er højere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 172 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Steiner Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Husumvej 131, 2. tv, 2700 Brønshøj
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 26568862
- steinerholding@outlook.com
- Stiftet
- 11 Apr 2016
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter, formueforvaltning og anden formuepleje og hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-09-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37603961 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Husumvej 131, 2. tv, 2700 Brønshøj
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
46,6%
▲ 18,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
21,16
▲ 18,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
95,4%
▲ 31,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
205,8%
▲ 205,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | 63.057 | 23.142 | -4.237 | 7.808 | 2.376 |
| Resultat før skat | 58.120 | 19.053 | 12.192 | 3.820 | -1.315 |
| Årets resultat | 45.140 | 14.763 | 9.508 | 2.896 | -1.051 |
| Egenkapital | 96.802 | 51.662 | 36.900 | 27.392 | 24.496 |
| Aktiver i alt | 101.478 | 80.830 | 41.814 | 28.495 | 24.496 |
| Omsætningsaktiver | 98.933 | 74.714 | 32.126 | 15.236 | 7.665 |
| Kortfristet gæld | 4.676 | 29.168 | 4.914 | 1.103 | — |
| Gæld i alt | 4.676 | 29.168 | 4.914 | 1.103 | 24.496 |
| Soliditetsgrad | 95.4% | 63.9% | 88.2% | 96.1% | 100% |
| Ansatte (gns.) | — | 1 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Lajos Csaba Steiner Siden 11 Apr 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Lajos Csaba Steiner Siden 11 Apr 2016Direktør
Produktionsenheder
1Steiner Holding ApS
P-nr. 1021325992
Husumvej 131, 2. tv, 2700 Brønshøj
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 231.593 DKK | 50.930 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 161.259 DKK | 35.464 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 95.320 DKK | 20.966 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 53.576 DKK | 11.770 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Steiner Holding ApS (CVR 37603961)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formuepleje, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.