L Bunk Holding ApS
CVR 37 61 65 75 · Aarhus V · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
L Bunk Holding ApS har CVR-nummer 37616575. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Haslevangsvej 13, 8210 Aarhus V. Stiftet: 2. april 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat 3.806 kr., egenkapital 725.705 kr., aktiver i alt 726.805 kr. Soliditetsgraden på 99,8 % er højere end hos 87 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 3.806 kr. er lavere end hos 56 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som L Bunk Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Haslevangsvej 13, 8210 Aarhus V
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 2 Apr 2016
- Selskabskapital
- 250.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab og hermed forbundet aktivitet
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-05-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37616575 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845003E6FAAAE7C4684
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Haslevangsvej 13, 8210 Aarhus V
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,5%
▲ 1,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,04
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,8%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
142,4%
▲ 142,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | -150 | -600 | -300 | — |
| Resultat før skat | 3.806 | -8.975 | 12.468 | 194.565 | 67.842 |
| Årets resultat | 3.806 | -8.975 | 12.468 | 194.565 | 67.842 |
| Egenkapital | 725.705 | 721.900 | 758.351 | 745.483 | 541.929 |
| Aktiver i alt | 726.805 | 723.000 | 758.351 | 745.791 | 541.929 |
| Omsætningsaktiver | 39 | 39 | 89 | — | — |
| Kortfristet gæld | 1.100 | 1.100 | 0 | 308 | — |
| Gæld i alt | 1.100 | 1.100 | 0 | 308 | 541.929 |
| Soliditetsgrad | 99.8% | 99.8% | 100% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Lina Margrethe Bunk Siden 2 Apr 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Lina Margrethe Bunk Siden 5 Apr 2016Direktør
Produktionsenheder
1L Bunk Holding ApS
P-nr. 1021340541
Haslevangsvej 13, 8210 Aarhus V
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -150 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -603 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -308 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: L Bunk Holding ApS (CVR 37616575)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver aktivitet, fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.