Jens Nørager Holding ApS
CVR 37 65 65 77 · Charlottenlund · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Jens Nørager Holding ApS har CVR-nummer 37656577. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Gudrunsvej 2, 2920 Charlottenlund. Stiftet: 2. maj 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -10.939 kr., årets resultat 115.301 kr., egenkapital 544.176 kr., aktiver i alt 554.406 kr. Soliditetsgraden på 98,2 % er højere end hos 71 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 115.301 kr. er højere end hos 57 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Jens Nørager Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Gudrunsvej 2, 2920 Charlottenlund
- Kommune
- GENTOFTE
- Stiftet
- 2 May 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- Selskabets formål er, direkte eller indirekte, ved kapitalanbringelse i andre selskaber, at drive murervirksomhed samt investering, blandt andet i værdipapirer og fast ejendom
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-05-02
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37656577 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Gudrunsvej 2, 2920 Charlottenlund
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
21,2%
▲ 22,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
42,80
▼ 30,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,2%
▼ 0,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
2.176,0%
▲ 2.176,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -10.939 | -7.066 | -6.046 | -5.344 | -4.750 |
| Resultat før skat | — | — | -5.873 | 64.841 | 353.051 |
| Årets resultat | 115.301 | -5.554 | -5.873 | 61.829 | 356.063 |
| Egenkapital | 544.176 | 563.875 | 691.429 | 815.102 | 867.673 |
| Aktiver i alt | 554.406 | 570.042 | 815.751 | 820.584 | 971.451 |
| Omsætningsaktiver | 437.873 | 453.509 | 699.218 | 704.051 | 854.918 |
| Kortfristet gæld | 10.230 | 6.167 | 124.322 | 5.482 | 103.778 |
| Gæld i alt | 10.230 | 6.167 | 124.322 | 5.482 | 103.778 |
| Soliditetsgrad | 98.2% | 98.9% | 84.8% | 99.3% | 89.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jens Nørager Christensen Siden 2 May 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Jens Nørager Christensen Siden 2 May 2016Direktør
Produktionsenheder
1Jens Nørager Holding ApS
P-nr. 1021385898
Gudrunsvej 2, 2920 Charlottenlund
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -5.907 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -4.930 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -9.851 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -9.465 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 514.154 DKK | 113.102 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Jens Nørager Holding ApS (CVR 37656577)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver murervirksomhed, kapitalanbringelse, selskabets.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.