HMA Holding af 30/3 2016 ApS
CVR 37 67 65 35 · Odense SØ · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
HMA Holding af 30/3 2016 ApS har CVR-nummer 37676535. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Lindegaards Allé 8, 5220 Odense SØ. Stiftet: 30. marts 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -5.150 kr., årets resultat 473.036 kr., egenkapital 5.795.858 kr., aktiver i alt 5.800.458 kr. Soliditetsgraden på 99,9 % er højere end hos 89 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 473.036 kr. er højere end hos 73 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som HMA Holding af 30/3 2016 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Lindegaards Allé 8, 5220 Odense SØ
- Kommune
- ODENSE
- Stiftet
- 30 Mar 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-03-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37676535 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lindegaards Allé 8, 5220 Odense SØ
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
8,2%
▼ 0,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,06
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,9%
▲ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
1,7%
▲ 1,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.150 | -5.000 | -5.000 | -5.000 | -4.787 |
| Resultat før skat | 473.036 | 465.269 | -206.907 | 522.986 | 365.377 |
| Årets resultat | 473.036 | 465.269 | -206.907 | 522.986 | 365.377 |
| Egenkapital | 5.795.858 | 5.457.822 | 5.114.553 | 5.439.260 | 5.030.674 |
| Aktiver i alt | 5.800.458 | 5.468.002 | 5.122.733 | 5.447.370 | 5.038.714 |
| Omsætningsaktiver | 4.861 | 10.591 | 10.591 | 8.134 | 2.397 |
| Kortfristet gæld | 4.600 | 10.180 | 8.180 | 8.110 | 8.040 |
| Gæld i alt | 4.600 | 10.180 | 8.180 | 8.110 | 8.040 |
| Soliditetsgrad | 99.9% | 99.8% | 99.8% | 99.9% | 99.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Hanne Mie Skovbjerg Andersen Siden 30 Mar 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Hanne Mie Skovbjerg Andersen Siden 30 Mar 2016Direktør
Produktionsenheder
1HMA Holding af 30/3 2016 ApS
P-nr. 1021410205
Lindegaards Allé 8, 5220 Odense SØ
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -5.000 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -4.813 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -4.933 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -4.771 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -4.567 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: HMA Holding af 30/3 2016 ApS (CVR 37676535)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.