Growing Pathways ApS
CVR 37 74 21 63 · København S · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Growing Pathways ApS har CVR-nummer 37742163. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (branchekode 702000). Adresse: Rubingangen 37, 2300 København S. Stiftet: 24. maj 2016. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 159.057 kr., bruttofortjeneste 48.697 kr., årets resultat -32.805 kr., egenkapital 7.195 kr., aktiver i alt 61.705 kr. Soliditetsgraden på 11,7 % er lavere end hos 80 % af de 11.946 virksomheder i branchen «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -32.805 kr. er lavere end hos 76 % af de 11.946 virksomheder i branchen «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning», der har offentliggjort regnskab. Omsætningen faldt 10 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Growing Pathways ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
- Adresse
- Rubingangen 37, 2300 København S
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 26858371
- oleg@growing-pathways.com
- Hjemmeside
- http://growing-pathways.com
- Stiftet
- 24 May 2016
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- At yde konsulentydelser, sælge produkter, tilbyde rådgivning og uddannelse relateret til bæredygtig forretningsudvikling
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-09-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37742163 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rubingangen 37, 2300 København S
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Overskudsgrad
-20,6%
▲ 6,5 pp
Årets resultat i % af omsætning
Egenkapitalforrentning
-455,9%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,82
▲ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
11,7%
▲ 26,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
31,7%
▲ 31,7 pp
Ændring ift. året før
Vækst i omsætning
-10,3%
▼ 10,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
11946 virksomheder i «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 159.057 | 177.313 | 252.416 | — | 168.232 |
| Bruttoresultat | 48.697 | 48.413 | 27.569 | 32.529 | 61.858 |
| Resultat før skat | -32.805 | -48.004 | -36.499 | -42.254 | -99.949 |
| Årets resultat | -32.805 | -48.004 | -36.499 | -42.254 | -99.949 |
| Egenkapital | 7.195 | -8.004 | 3.501 | -2.254 | -59.949 |
| Aktiver i alt | 61.705 | 53.625 | 94.655 | 72.520 | 51.804 |
| Omsætningsaktiver | 44.955 | 18.625 | 79.655 | 52.520 | 21.804 |
| Kortfristet gæld | 54.510 | 61.629 | 83.768 | 74.574 | 53.357 |
| Gæld i alt | 54.510 | 61.629 | 91.154 | 74.774 | 111.753 |
| Soliditetsgrad | 11.7% | -14.9% | 3.7% | -3.1% | -115.7% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Oleg Koefoed Siden 25 May 20160% Ejer
-
Mezomian Holding ApS Siden 28 May 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Oleg Koefoed Siden 7 Sep 2021Direktør
Produktionsenheder
1Growing Pathways ApS
P-nr. 1021443561
Rubingangen 37, 2300 København S
Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -34.177 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -2.254 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -99.949 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -18.115 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Growing Pathways ApS (CVR 37742163)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bæredygtig, forretningsudvikling, uddannelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.