Haremarksvej 1, Løsning ApS
CVR 37 77 23 56 · Løsning · Investering for egen regning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Haremarksvej 1, Løsning ApS har CVR-nummer 37772356. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Investering for egen regning (branchekode 649910). Adresse: Haremarksvej 1, 8723 Løsning. Stiftet: 2. juni 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 323.915 kr., årets resultat 171.401 kr., egenkapital 979.566 kr., aktiver i alt 3.032.863 kr. Soliditetsgraden på 32,3 % er lavere end hos 77 % af de 8.755 virksomheder i branchen «Investering for egen regning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 171.401 kr. er højere end hos 63 % af de 8.755 virksomheder i branchen «Investering for egen regning», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 6 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Haremarksvej 1, Løsning ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Investering for egen regning (649910)
- Adresse
- Haremarksvej 1, 8723 Løsning
- Kommune
- HEDENSTED
- Stiftet
- 2 Jun 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- investering i fast ejendom samt hermed efter direktions skøn beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-06-02
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37772356 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Haremarksvej 1, 8723 Løsning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
17,5%
▼ 1,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,05
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
32,3%
▲ 6,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
14,7%
▲ 14,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
8755 virksomheder i «Investering for egen regning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 323.915 | 305.130 | 276.702 | 290.658 | 282.892 |
| Resultat før skat | 220.306 | 191.624 | 163.091 | 172.056 | 154.707 |
| Årets resultat | 171.401 | 149.445 | 127.156 | 134.150 | 120.479 |
| Egenkapital | 979.566 | 808.165 | 658.720 | 531.564 | 397.414 |
| Aktiver i alt | 3.032.863 | 3.071.730 | 3.014.877 | 3.075.760 | 3.138.509 |
| Omsætningsaktiver | 17.219 | 10.713 | 18.579 | 37.218 | 57.510 |
| Kortfristet gæld | 373.570 | 384.853 | 342.182 | 260.030 | 265.654 |
| Gæld i alt | 1.971.597 | 2.188.200 | 2.287.696 | 2.482.758 | 2.686.633 |
| Soliditetsgrad | 32.3% | 26.3% | 21.8% | 17.3% | 12.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
IVAN VINKEL HOLDING ApS Siden 2 Jun 201650% Ejer
-
PETER VINKEL HOLDING ApS Siden 2 Jun 201650% Ejer
Ledelse
1-
Ivan Haller Vinkel Siden 2 Jun 2016Direktør
Produktionsenheder
1Haremarksvej 1, Løsning ApS
P-nr. 1021479817
Haremarksvej 1, 8723 Løsning
Investering for egen regning (649910)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 160.341 DKK | 35.266 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 131.420 DKK | 28.908 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 140.589 DKK | 30.910 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 124.278 DKK | 27.324 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 92.260 DKK | 20.284 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Haremarksvej 1, Løsning ApS (CVR 37772356)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver direktions, skøn, regning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.