Casper Andersen Holding ApS
CVR 37 81 25 79 · Slagelse · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Casper Andersen Holding ApS har CVR-nummer 37812579. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Disagervej 13, 4200 Slagelse. Stiftet: 21. juni 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste -15.814 kr., årets resultat 148.612 kr., egenkapital 562.290 kr., aktiver i alt 1.141.945 kr. Soliditetsgraden på 49,2 % er højere end hos 64 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 148.612 kr. er højere end hos 66 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Casper Andersen Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Disagervej 13, 4200 Slagelse
- Kommune
- SLAGELSE
- Telefon
- 20430969
- ca@nielslien.dk
- Stiftet
- 21 Jun 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- handel, industri samt foretage investering i værdipapirer, herunder aktier
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2016-06-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37812579 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Disagervej 13, 4200 Slagelse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
26,4%
▼ 6,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,13
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
49,2%
▲ 12,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
7,8%
▲ 7,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -15.814 | -13.289 | -12.239 | -15.516 | -15.082 |
| Resultat før skat | 148.612 | 137.817 | 147.602 | 33.426 | -38.370 |
| Årets resultat | 148.612 | 137.817 | 147.602 | 33.426 | -38.370 |
| Egenkapital | 562.290 | 413.678 | 275.861 | 128.258 | 94.832 |
| Aktiver i alt | 1.141.945 | 1.117.623 | 1.086.015 | 533.551 | 505.090 |
| Omsætningsaktiver | 74.405 | 50.083 | 18.475 | 33.551 | 5.090 |
| Kortfristet gæld | 579.655 | 703.945 | 810.154 | 405.293 | 410.258 |
| Gæld i alt | 579.655 | 703.945 | 810.154 | 405.293 | 410.258 |
| Soliditetsgrad | 49.2% | 37% | 25.4% | 24% | 18.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Casper Elvang Andersen Siden 21 Jun 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Casper Elvang Andersen Siden 21 Jun 2016Adm. dir.
Produktionsenheder
1Casper Andersen Holding ApS
P-nr. 1021526041
Disagervej 13, 4200 Slagelse
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -51.592 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -38.632 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -33.385 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -26.085 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -13.495 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Casper Andersen Holding ApS (CVR 37812579)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver industri, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.