THAVAS Holding ApS
CVR 37 86 34 40 · København S · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
THAVAS Holding ApS har CVR-nummer 37863440. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Signelilvej 9, 2300 København S. Stiftet: 30. juni 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -10.316 kr., årets resultat -16.849 kr., egenkapital -174.811 kr., aktiver i alt 3.308 kr. Soliditetsgraden på -5.284,5 % er lavere end hos 99 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -16.849 kr. er lavere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som THAVAS Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Signelilvej 9, 2300 København S
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 30 Jun 2016
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-07-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37863440 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Signelilvej 9, 2300 København S
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,02
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-5.284,5%
▼ 3.366,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
89,3%
▲ 89,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -10.316 | -8.973 | -6.187 | -19.188 | -6.550 |
| Resultat før skat | -16.849 | — | -20.567 | -31.115 | -8.825 |
| Årets resultat | -16.849 | -158.206 | -20.567 | -31.115 | -8.825 |
| Egenkapital | -174.811 | -157.962 | 244 | 20.811 | -28.074 |
| Aktiver i alt | 3.308 | 8.236 | 150.347 | 166.458 | 15.050 |
| Omsætningsaktiver | 3.308 | 8.236 | 347 | 10.124 | 1.716 |
| Kortfristet gæld | 178.119 | 166.198 | 150.103 | 145.647 | 43.124 |
| Gæld i alt | 178.119 | 166.198 | 150.103 | 145.647 | 43.124 |
| Soliditetsgrad | -5284.5% | -1917.9% | 0.2% | 12.5% | -186.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Vibe Kielstrup Franzen Siden 30 Jun 201633,33% Ejer
-
Asger Rønnow Siden 30 Jun 201650% Ejer
Ledelse
1-
Asger Rønnow Siden 12 Mar 2018Direktør
Produktionsenheder
1THAVAS Holding ApS
P-nr. 1021583312
Signelilvej 9, 2300 København S
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -15.061 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -14.233 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -24.115 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -8.825 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -7.224 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: THAVAS Holding ApS (CVR 37863440)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.