TMunk Holding ApS
CVR 37 89 05 37 · Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TMunk Holding ApS har CVR-nummer 37890537. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Jennumvej 68, 7100 Vejle. Stiftet: 22. juli 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2025 – 30. september 2026): bruttofortjeneste -1.303 kr., årets resultat 792.562 kr., egenkapital 3.850.862 kr., aktiver i alt 4.021.575 kr. Soliditetsgraden på 95,8 % er højere end hos 62 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 792.562 kr. er højere end hos 80 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TMunk Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Jennumvej 68, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- tmu@munkengineering.dk
- Stiftet
- 22 Jul 2016
- Selskabskapital
- 65.000 DKK
- Formål
- investering, formuepleje og eje kapitalandele i unoterede selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-07-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37890537 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500B97DE7D5909477
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Jennumvej 68, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
20,6%
▲ 4,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2.705,89
▲ 1.883,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
95,8%
▼ 1,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
58,3%
▲ 58,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1.303 | -1.350 | -1.252 | -1.255 | -1.259 |
| Resultat før skat | 858.716 | 486.300 | 906.995 | 811.271 | 563.310 |
| Årets resultat | 792.562 | 500.534 | 883.015 | 802.136 | 596.723 |
| Egenkapital | 3.850.862 | 3.193.299 | 2.814.766 | 2.049.551 | 1.361.815 |
| Aktiver i alt | 4.021.575 | 3.292.961 | 3.035.459 | 2.491.909 | 1.519.115 |
| Omsætningsaktiver | 3.382.366 | 2.662.167 | 2.157.851 | 1.664.187 | 611.039 |
| Kortfristet gæld | 1.250 | 3.235 | 2.921 | 442.358 | 157.300 |
| Gæld i alt | 170.713 | 99.662 | 220.693 | 442.358 | 157.300 |
| Soliditetsgrad | 95.8% | 97% | 92.7% | 82.2% | 89.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Thomas Munk Siden 22 Jul 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Thomas Munk Siden 22 Jul 2016Direktør
Produktionsenheder
1TMunk Holding ApS
P-nr. 1021615591
Jennumvej 68, 7100 Vejle
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.141.823 DKK | 251.196 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 1.048.584 DKK | 230.670 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 771.982 DKK | 169.818 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 670.926 DKK | 147.598 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 323.352 DKK | 71.126 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TMunk Holding ApS (CVR 37890537)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver unoterede, formuepleje.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.