SubBlue Robotics ApS
CVR 37 93 22 05 · Ullerslev · Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Under konkurs
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
SubBlue Robotics ApS har CVR-nummer 37932205. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n. (branchekode 289900). Adresse: Vestergade 11B, 5540 Ullerslev. Stiftet: 15. august 2016. Status: under konkurs. Antal ansatte: 6. Seneste årsrapport (regnskabsår 2024): bruttofortjeneste 1.173.062 kr., årets resultat -1.162.231 kr., egenkapital -1.698.541 kr., aktiver i alt 1.423.506 kr. Soliditetsgraden på -119,3 % er lavere end hos 92 % af de 342 virksomheder i branchen «Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.162.231 kr. er lavere end hos 86 % af de 342 virksomheder i branchen «Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 49 % fra regnskabsår 2023 til 2024. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SubBlue Robotics ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n. (289900)
- Adresse
- Vestergade 11B, 5540 Ullerslev
- Kommune
- NYBORG
- Antal ansatte
-
6
2017 2018
- Telefon
- 42157420
- info@subbluerobotics.com
- Stiftet
- 15 Aug 2016
- Kreditstatus
- Konkurs
- Selskabskapital
- 86.051 DKK
- Formål
- udvikle, konstruere, sælge og vedligeholde robotløsninger
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-06-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37932205 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vestergade 11B, 5540 Ullerslev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,81
▼ 1,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-119,3%
▼ 90,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-319,6%
▼ 319,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
342 virksomheder i «Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.173.062 | 2.306.204 | -1.112.327 | -711.145 | 487.111 |
| Resultat før skat | -1.541.987 | -426.326 | -2.457.999 | -1.756.033 | — |
| Årets resultat | -1.162.231 | -277.008 | -1.967.275 | -1.039.161 | -451.033 |
| Egenkapital | -1.698.541 | -536.310 | -259.302 | -1.462.885 | -423.725 |
| Aktiver i alt | 1.423.506 | 1.880.123 | 1.756.047 | 877.222 | 1.060.051 |
| Omsætningsaktiver | 1.048.138 | 1.394.986 | 1.458.802 | 484.338 | 605.891 |
| Kortfristet gæld | 1.300.984 | 595.370 | 291.254 | 843.000 | 626.180 |
| Gæld i alt | 1.300.984 | 595.370 | 291.254 | 843.000 | 626.180 |
| Soliditetsgrad | -119.3% | -28.5% | -14.8% | -166.8% | -40% |
| Ansatte (gns.) | 5 | 6 | 3 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
6-
CEMARA ApS Siden 9 Dec 202210% Ejer
-
KTI A/S Siden 28 Feb 20225% Ejer
-
VISTI JENSEN HOLDING ApS Siden 9 Dec 202210% Ejer
-
Michael B Hermansen Holding ApS Siden 16 Oct 202325% Ejer
-
UNLIM DOF Holding ApS Siden 16 Oct 202325% Ejer
-
REInvest Robotics ApS Siden 9 Dec 202210% Ejer
Produktionsenheder
1SubBlue Robotics ApS
P-nr. 1021663510
Vestergade 11B, 5540 Ullerslev
Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n. (289900)
👥 6 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -875.038 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -528.962 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -319.526 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SubBlue Robotics ApS (CVR 37932205)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver robotløsninger, konstruere, vedligeholde.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms