Helberg Holding ApS
CVR 37 97 84 93 · Malling · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Helberg Holding ApS har CVR-nummer 37978493. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Serinedalen 59, 8340 Malling. Stiftet: 1. september 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 22.997.498 kr., egenkapital 28.284.814 kr., aktiver i alt 28.387.305 kr. Soliditetsgraden på 99,6 % er højere end hos 84 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 22.997.498 kr. er højere end hos 99 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Helberg Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Serinedalen 59, 8340 Malling
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 1 Sep 2016
- Selskabskapital
- 95.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2018-05-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37978493 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 8945005MGVJCLLU4CT15
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Serinedalen 59, 8340 Malling
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
81,3%
▲ 48,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
246,85
▼ 531,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,6%
▼ 0,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
825,0%
▲ 825,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 23.049.396 | 2.486.286 | 1.142.815 | 2.780.793 | 1.905.722 |
| Årets resultat | 22.997.498 | 2.486.286 | 1.142.815 | 2.780.793 | 1.905.722 |
| Egenkapital | 28.284.814 | 7.537.315 | 6.960.470 | 7.517.655 | 4.794.062 |
| Aktiver i alt | 28.387.305 | 7.540.315 | 6.963.470 | 7.520.655 | 4.797.062 |
| Omsætningsaktiver | 25.299.805 | 2.334.196 | 2.996.508 | — | — |
| Kortfristet gæld | 102.491 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 |
| Gæld i alt | 102.491 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 |
| Soliditetsgrad | 99.6% | 100% | 100% | 100% | 99.9% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Bobby Helberg Siden 1 Sep 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Bobby Helberg Siden 1 Sep 2016Direktør
Produktionsenheder
1Helberg Holding ApS
P-nr. 1021716142
Serinedalen 59, 8340 Malling
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -182.312 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -746.936 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -12.196 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -19.067 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -8.519 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Helberg Holding ApS (CVR 37978493)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.