Hagmann Byg & Service ApS
CVR 38 14 37 27 · Stege · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Hagmann Byg & Service ApS har CVR-nummer 38143727. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Kobbelvænget 4, 4780 Stege. Stiftet: 29. oktober 2016. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 272.966 kr., årets resultat -13.444 kr., egenkapital 28.821 kr., aktiver i alt 102.575 kr. Soliditetsgraden på 28,1 % er lavere end hos 62 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -13.444 kr. er lavere end hos 73 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 290 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Hagmann Byg & Service ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Kobbelvænget 4, 4780 Stege
- Kommune
- VORDINGBORG
- Antal ansatte
-
1
2017 2018
- Stiftet
- 29 Oct 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- bygge- og anlægsvirksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-10-29
- Sekundære brancher
- Murerarbejde (439100)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38143727 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kobbelvænget 4, 4780 Stege
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-46,6%
▼ 117,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,80
▼ 0,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
28,1%
▼ 9,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-145,0%
▼ 145,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 272.966 | 69.943 | -312 | 66.416 | 44.004 |
| Resultat før skat | -17.236 | 38.275 | -34.653 | 36.701 | 11.259 |
| Årets resultat | -13.444 | 29.854 | -27.029 | 28.627 | 8.782 |
| Egenkapital | 28.821 | 42.265 | 12.409 | 39.437 | 10.809 |
| Aktiver i alt | 102.575 | 113.595 | 208.536 | 206.852 | 251.371 |
| Omsætningsaktiver | 59.270 | 113.595 | 208.536 | 203.873 | 240.318 |
| Kortfristet gæld | 73.754 | 71.330 | 196.127 | 167.415 | 240.562 |
| Gæld i alt | 102.575 | 71.330 | 196.127 | 167.415 | 240.562 |
| Soliditetsgrad | 28.1% | 37.2% | 6% | 19.1% | 4.3% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Søren Hagmann Siden 29 Oct 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Søren Hagmann Siden 29 Oct 2016Direktør
Produktionsenheder
1Hagmann Byg & Service ApS
P-nr. 1021880252
Kobbelvænget 4, 4780 Stege
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -34.652 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Hagmann Byg & Service ApS (CVR 38143727)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver anlægsvirksomhed, bygge, murerarbejde.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.