Montbau Denmark ApS
CVR 38 17 11 78 · København K · Installation af industrimaskiner og -udstyr · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Montbau Denmark ApS har CVR-nummer 38171178. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Installation af industrimaskiner og -udstyr (branchekode 332000). Adresse: Hammerensgade 1, 2., 1267 København K. Stiftet: 1. november 2016. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -41.383 kr., årets resultat -42.957 kr., egenkapital -174.354 kr., aktiver i alt 5.643 kr. Soliditetsgraden på -3.089,7 % er lavere end hos 99 % af de 241 virksomheder i branchen «Installation af industrimaskiner og -udstyr», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -42.957 kr. er lavere end hos 81 % af de 241 virksomheder i branchen «Installation af industrimaskiner og -udstyr», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Montbau Denmark ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Installation af industrimaskiner og -udstyr (332000)
- Adresse
- Hammerensgade 1, 2., 1267 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
-
1
2017 2018
- wnowak@montbau.pl
- Stiftet
- 1 Nov 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- udførelse af monterings- og reparationsarbejder indenfor metalindustrien og hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-11-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38171178 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hammerensgade 1, 2., 1267 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,03
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-3.089,7%
▼ 2.151,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
56,0%
▲ 56,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
241 virksomheder i «Installation af industrimaskiner og -udstyr»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -41.383 | -40.943 | 112.609 | 793.452 | 24.911 |
| Resultat før skat | -42.957 | -97.533 | -36.769 | -60.972 | 17.773 |
| Årets resultat | -42.957 | -97.534 | -36.769 | -60.972 | 13.879 |
| Egenkapital | -174.354 | -131.396 | -33.862 | 2.907 | 63.879 |
| Aktiver i alt | 5.643 | 14.006 | 191.011 | 612.494 | 164.736 |
| Omsætningsaktiver | 5.643 | 12.066 | 189.071 | 610.554 | 162.796 |
| Kortfristet gæld | 179.997 | 145.402 | 224.873 | 609.587 | 100.857 |
| Gæld i alt | 179.997 | 145.402 | 224.873 | 609.587 | 100.857 |
| Soliditetsgrad | -3089.7% | -938.1% | -17.7% | 0.5% | 38.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Montbau spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia spolka komandytowa Siden 1 Nov 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Wojciech Jan Nowak Siden 1 Nov 2016Adm. dir.
Produktionsenheder
1Montbau Denmark ApS
P-nr. 1021912367
Hammerensgade 1, 2., 1267 København K
Installation af industrimaskiner og -udstyr (332000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -35.201 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -36.830 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -60.417 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 17.732 DKK | 3.894 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 30.727 DKK | 6.754 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Montbau Denmark ApS (CVR 38171178)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver monterings, reparationsarbejder, metalindustrien.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.