Dermatology Lab Holding ApS
CVR 38 18 32 30 · København Ø · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Dermatology Lab Holding ApS har CVR-nummer 38183230. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Strandvejen 32D, 2100 København Ø. Stiftet: 14. november 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -9.438 kr., årets resultat -55.331 kr., egenkapital -48.145 kr., aktiver i alt 24.255 kr. Soliditetsgraden på -198,5 % er lavere end hos 96 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -55.331 kr. er lavere end hos 85 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Dermatology Lab Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Strandvejen 32D, 2100 København Ø
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 14 Nov 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber, investerings- og finansieringsvirksomhed efter direktionens nærmere skøn
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en likvidator
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-12-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38183230 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Strandvejen 32D, 2100 København Ø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,11
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-198,5%
▼ 208,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-201,7%
▼ 201,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.438 | -8.125 | -8.125 | -8.125 | -7.455 |
| Resultat før skat | — | — | — | — | — |
| Årets resultat | -55.331 | 54.394 | -8.125 | -8.235 | -7.571 |
| Egenkapital | -48.145 | 7.186 | -47.208 | -39.084 | -30.848 |
| Aktiver i alt | 24.255 | 69.798 | 7.279 | 9.279 | 17.514 |
| Omsætningsaktiver | 7.629 | 7.279 | 7.279 | 9.279 | 17.514 |
| Kortfristet gæld | 72.400 | 62.612 | 54.487 | 48.363 | 48.362 |
| Gæld i alt | 72.400 | 62.612 | 54.487 | 48.363 | 48.362 |
| Soliditetsgrad | -198.5% | 10.3% | -648.6% | -421.2% | -176.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Søren Sehested Siden 29 Aug 2025100% Ejer
Ledelse
1-
Søren Sehested Siden 30 Sep 2026Likvidator
Produktionsenheder
1Dermatology Lab Holding ApS
P-nr. 1021925639
Strandvejen 32D, 2100 København Ø
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -8.125 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -57.157 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -78.085 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -468.260 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -1.563.591 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Dermatology Lab Holding ApS (CVR 38183230)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver finansieringsvirksomhed, direktionens, investerings.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.