Lauridsen Holding ApS
CVR 38 18 56 24 · Sunds · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Lauridsen Holding ApS har CVR-nummer 38185624. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Præstegårdvænget 9, 7451 Sunds. Stiftet: 14. november 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -8.669 kr., årets resultat -7.506 kr., egenkapital 100.396 kr., aktiver i alt 374.046 kr. Soliditetsgraden på 26,8 % er lavere end hos 81 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -7.506 kr. er lavere end hos 73 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Lauridsen Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Præstegårdvænget 9, 7451 Sunds
- Kommune
- HERNING
- Stiftet
- 14 Nov 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- investering i dattervirksomheder
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-11-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38185624 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Præstegårdvænget 9, 7451 Sunds
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-7,5%
▼ 26,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,00
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
26,8%
▼ 3,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-137,5%
▼ 137,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.669 | -7.238 | -7.189 | -6.876 | -6.876 |
| Resultat før skat | -7.506 | 20.037 | -64.453 | -15.200 | -14.605 |
| Årets resultat | -7.506 | 20.037 | -64.453 | -15.200 | -14.605 |
| Egenkapital | 100.396 | 107.902 | 87.865 | 152.318 | 167.518 |
| Aktiver i alt | 374.046 | 362.507 | 325.686 | 374.001 | 374.001 |
| Omsætningsaktiver | 46 | 15 | 2 | 1 | 1 |
| Kortfristet gæld | 273.650 | 254.605 | 237.821 | 221.683 | 206.483 |
| Gæld i alt | 273.650 | 254.605 | 237.821 | 221.683 | 206.483 |
| Soliditetsgrad | 26.8% | 29.8% | 27% | 40.7% | 44.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jesper Lauridsen Siden 14 Nov 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Jesper Lauridsen Siden 14 Nov 2016Direktør
Produktionsenheder
1Lauridsen Holding ApS
P-nr. 1021927577
Præstegårdvænget 9, 7451 Sunds
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -16.771 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -16.137 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -15.200 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -14.605 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -13.965 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Lauridsen Holding ApS (CVR 38185624)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver dattervirksomheder.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.