Dayway Holding ApS
CVR 38 19 86 96 · Ølstykke · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Dayway Holding ApS har CVR-nummer 38198696. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Rådhus Alle 10, 3650 Ølstykke. Stiftet: 18. november 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -14.841 kr., årets resultat 226.914 kr., egenkapital 873.430 kr., aktiver i alt 2.513.762 kr. Soliditetsgraden på 34,7 % er lavere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 226.914 kr. er højere end hos 64 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Dayway Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Rådhus Alle 10, 3650 Ølstykke
- Kommune
- EGEDAL
- jacob@purplefitness.dk
- Stiftet
- 18 Nov 2016
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i helt eller delvist ejede datterselskaber samt at foretage investering i øvrigt
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-03-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38198696 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
26,0%
▲ 5,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,02
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
34,7%
▲ 6,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
69,6%
▲ 69,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -14.841 | -14.948 | -13.575 | -1.201 | -932 |
| Resultat før skat | 208.210 | 112.861 | -777.925 | 585.851 | -233.965 |
| Årets resultat | 226.914 | 133.814 | -751.079 | 590.252 | -233.735 |
| Egenkapital | 873.430 | 646.516 | 512.702 | 1.263.781 | 673.529 |
| Aktiver i alt | 2.513.762 | 2.279.164 | 2.166.894 | 1.635.312 | 1.279.310 |
| Omsætningsaktiver | 30.660 | 89.207 | 185.038 | 247.475 | 497.317 |
| Kortfristet gæld | 1.640.332 | 1.632.648 | 1.654.192 | 371.531 | 605.781 |
| Gæld i alt | 1.640.332 | 1.632.648 | 1.654.192 | 371.531 | 605.781 |
| Soliditetsgrad | 34.7% | 28.4% | 23.7% | 77.3% | 52.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jacob Rasmus Krøyer Holmqvist Ringberg Siden 18 Nov 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Jacob Rasmus Krøyer Holmqvist Ringberg Siden 18 Nov 2016Adm. dir.
Produktionsenheder
1Dayway Holding ApS
P-nr. 1021943939
Rådhus Alle 10, 3650 Ølstykke
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -1.109.372 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -48.363 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Dayway Holding ApS (CVR 38198696)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejede, datterselskaber, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.