Valcor Holding ApS
CVR 38 26 09 44 · Hobro · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Valcor Holding ApS har CVR-nummer 38260944. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Tyttebærvej 14, 9500 Hobro. Stiftet: 16. december 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 323.984 kr., egenkapital 1.748.288 kr., aktiver i alt 2.974.692 kr. Soliditetsgraden på 58,8 % er lavere end hos 71 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 323.984 kr. er højere end hos 69 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Valcor Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Tyttebærvej 14, 9500 Hobro
- Kommune
- MARIAGERFJORD
- Stiftet
- 16 Dec 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- foretage investering i anlægsaktiver, herunder fast ejendom og værdipapirer, køb og salg, ydelse af konsulentbistand, eje kapitalandele samt hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-07-11
- Binavne
- Valcor ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38260944 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tyttebærvej 14, 9500 Hobro
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
18,5%
▲ 7,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,97
▼ 38,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
58,8%
▼ 39,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
80,2%
▲ 80,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 323.984 | 179.803 | 216.950 | -97.380 | 497.271 |
| Årets resultat | 323.984 | 179.803 | 216.950 | -97.380 | 480.485 |
| Egenkapital | 1.748.288 | 1.559.304 | 1.501.501 | 1.402.351 | 1.614.131 |
| Aktiver i alt | 2.974.692 | 1.587.033 | 1.509.113 | 1.409.040 | 1.641.039 |
| Omsætningsaktiver | 2.419.115 | 1.110.030 | 982.582 | — | — |
| Kortfristet gæld | 1.226.404 | 27.729 | 7.612 | 6.689 | 26.908 |
| Gæld i alt | 1.226.404 | 27.729 | 7.612 | 6.689 | 26.908 |
| Soliditetsgrad | 58.8% | 98.3% | 99.5% | 99.5% | 98.4% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rune Bloch Siden 16 Dec 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Rune Bloch Siden 16 Dec 2016Direktør
Produktionsenheder
1Valcor Holding ApS
P-nr. 1022013595
Tyttebærvej 14, 9500 Hobro
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -169.155 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -137.284 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 76.372 DKK | 16.786 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 15.252 DKK | 3.344 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Valcor Holding ApS (CVR 38260944)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- VAM-Invest ApS Auning
- L&T TECHNOLOGY SERVICES DANMARK, FILIAL AF L&T TECHNOLOGY SERVICES LIMITED, INDIEN København Ø
- LOCKHEED MARTIN GLOBAL, FILIAL AF LOCKHEED MARTIN GLOBAL INC. USA København K
- SEPHIA ApS København S
- Uniconta Group ApS København S
- Clavona BidCo ApS Sønderborg
- Oxygen HoldCo ApS København Ø
- LEIF HINDSTED HOLDING ApS Hjortshøj
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ydelse, anlægsaktiver, konsulentbistand.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.