F77 Holding ApS
CVR 38 26 14 44 · Risskov · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
F77 Holding ApS har CVR-nummer 38261444. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Elbækvej 16, 8240 Risskov. Stiftet: 14. december 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste -48.099 kr., årets resultat 1.795.414 kr., egenkapital 11.727.570 kr., aktiver i alt 12.318.114 kr. Soliditetsgraden på 95,2 % er højere end hos 61 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.795.414 kr. er højere end hos 88 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som F77 Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Elbækvej 16, 8240 Risskov
- Kommune
- AARHUS
- Telefon
- 60668077
- f77hld@gmail.com
- Stiftet
- 14 Dec 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber og yde investeringsvirksomhed samt dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-08-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38261444 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 549300FQ2XD0ZILJBN08
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Elbækvej 16, 8240 Risskov
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
15,3%
▲ 4,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
72,19
▼ 3,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
95,2%
▼ 1,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
59,4%
▲ 59,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -48.099 | -15.022 | -13.634 | -13.932 | -29.995 |
| Resultat før skat | 2.301.898 | 1.443.989 | 161.300 | 1.689.231 | -1.661.815 |
| Årets resultat | 1.795.414 | 1.126.261 | -30.364 | 1.316.754 | -1.466.045 |
| Egenkapital | 11.727.570 | 10.067.156 | 9.062.895 | 9.211.060 | 8.007.306 |
| Aktiver i alt | 12.318.114 | 10.390.732 | 9.304.737 | 9.439.336 | 8.443.522 |
| Omsætningsaktiver | 10.523.114 | 8.595.732 | 8.357.556 | 7.802.955 | 6.856.037 |
| Kortfristet gæld | 145.768 | 113.724 | 202.883 | 226.872 | 435.432 |
| Gæld i alt | 590.544 | 323.576 | 241.362 | 226.872 | 436.216 |
| Soliditetsgrad | 95.2% | 96.9% | 97.4% | 97.6% | 94.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jakob Fuglsang Siden 14 Dec 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Jakob Fuglsang Siden 14 Dec 2016Direktør
Produktionsenheder
1F77 Holding ApS
P-nr. 1022014265
Elbækvej 16, 8240 Risskov
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 195.607 DKK | 40.479 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 15.277 DKK | 1.052 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 11.350 DKK | 784 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 335.357 DKK | 70.120 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -206.751 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: F77 Holding ApS (CVR 38261444)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver yde.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.