S2T Holding ApS
CVR 38 28 83 34 · Hellerup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
S2T Holding ApS har CVR-nummer 38288334. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Gersonsvej 77, st. tv, 2900 Hellerup. Stiftet: 28. december 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -9.328 kr., årets resultat 53.971 kr., egenkapital 657.030 kr., aktiver i alt 734.308 kr. Soliditetsgraden på 89,5 % er højere end hos 51 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 53.971 kr. er højere end hos 52 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som S2T Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Gersonsvej 77, st. tv, 2900 Hellerup
- Kommune
- GENTOFTE
- Telefon
- 23810163
- Stiftet
- 28 Dec 2016
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- Selskabets formål er, direkte og indirekte som holdingselskab, at drive virksomhed inden for, men ikke begrænset til, rådgivning- og konsulentydelse indenfor informationsteknologi, udvikling af software produkter og platforme, design og produktion af møbler og inventar, finansiering, investering og anden virksomhed inden for det finansielle område i ind- og udland og i øvrigt enhver anden virksomhed, der står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-07-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38288334 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Gersonsvej 77, st. tv, 2900 Hellerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
8,2%
▼ 12,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
9,01
▲ 1,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
89,5%
▼ 1,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-57,0%
▼ 57,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.328 | -20.548 | -27.903 | -13.621 | -1.980 |
| Resultat før skat | 69.635 | 150.623 | -17.936 | -26.107 | 787.171 |
| Årets resultat | 53.971 | 125.433 | -17.936 | -26.107 | 787.171 |
| Egenkapital | 657.030 | 603.059 | 538.626 | 788.762 | 814.869 |
| Aktiver i alt | 734.308 | 663.975 | 555.020 | 866.059 | 858.709 |
| Omsætningsaktiver | 696.048 | 483.931 | 336.471 | 847.510 | 845.376 |
| Kortfristet gæld | 77.278 | 60.916 | 16.394 | 77.297 | 1.500 |
| Gæld i alt | 77.278 | 60.916 | 16.394 | 77.297 | 43.840 |
| Soliditetsgrad | 89.5% | 90.8% | 97% | 91.1% | 94.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Sej Sander Thorsen Siden 28 Dec 2016100% Ejer
Ledelse
2-
Sej Sander Thorsen Siden 28 Dec 2016Direktør
-
Sej Sander Thorsen Siden 28 Dec 2016Formand
Produktionsenheder
1S2T Holding ApS
P-nr. 1022043338
Gersonsvej 77, st. tv, 2900 Hellerup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 114.582 DKK | 25.190 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -14.871 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -5.381 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -1.775 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -1.562 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: S2T Holding ApS (CVR 38288334)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver konsulentydelse, inventar, platforme.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.