MLU Holding af 10/1-2017 ApS
CVR 38 33 09 85 · Horsens · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MLU Holding af 10/1-2017 ApS har CVR-nummer 38330985. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Drosselvej 5, 8700 Horsens. Stiftet: 10. januar 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -11.342 kr., årets resultat 1.840.436 kr., egenkapital 8.668.282 kr., aktiver i alt 8.764.757 kr. Soliditetsgraden på 98,9 % er højere end hos 76 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.840.436 kr. er højere end hos 88 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MLU Holding af 10/1-2017 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Drosselvej 5, 8700 Horsens
- Kommune
- HORSENS
- Stiftet
- 10 Jan 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- besiddelse af kapitalandele samt al anden i forbindelse hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-01-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38330985 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 5299000YRV633J984228
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Drosselvej 5, 8700 Horsens
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
21,2%
▲ 9,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
37,33
▲ 26,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,9%
▲ 1,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
124,9%
▲ 124,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -11.342 | — | — | — | — |
| Resultat før skat | — | 818.342 | 1.683.922 | 574.084 | 1.095.569 |
| Årets resultat | 1.840.436 | 818.342 | 1.621.190 | 574.084 | 1.040.789 |
| Egenkapital | 8.668.282 | 6.962.846 | 6.266.504 | 4.763.114 | 4.385.860 |
| Aktiver i alt | 8.764.757 | 7.153.402 | 6.367.457 | 4.919.002 | 4.514.241 |
| Omsætningsaktiver | 3.601.706 | 1.990.351 | 1.234.535 | 1.786.080 | 2.029.223 |
| Kortfristet gæld | 96.475 | 190.556 | 100.953 | 155.888 | 128.381 |
| Gæld i alt | 8.764.757 | 190.556 | 100.953 | 155.888 | 128.381 |
| Soliditetsgrad | 98.9% | 97.3% | 98.4% | 96.8% | 97.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mark Lund Andersen Siden 10 Jan 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Mark Lund Andersen Siden 10 Jan 2017Direktør
Produktionsenheder
1MLU Holding af 10/1-2017 ApS
P-nr. 1022092142
Drosselvej 5, 8700 Horsens
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -7.100 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -14.947 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -322.201 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 249.069 DKK | 54.780 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 309.826 DKK | 68.156 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MLU Holding af 10/1-2017 ApS (CVR 38330985)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver besiddelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.