LookDePernille Holding ApS
CVR 38 39 84 31 · Frederiksberg C · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
LookDePernille Holding ApS har CVR-nummer 38398431. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Amalievej 14, 1875 Frederiksberg C. Stiftet: 1. februar 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.960 kr., årets resultat -657.662 kr., egenkapital 2.702.615 kr., aktiver i alt 2.920.365 kr. Soliditetsgraden på 92,5 % er højere end hos 51 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -657.662 kr. er lavere end hos 94 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som LookDePernille Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Amalievej 14, 1875 Frederiksberg C
- Kommune
- FREDERIKSBERG
- Telefon
- 28341944
- pt@lookdepernille.com
- Stiftet
- 1 Feb 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab samt varetage anden investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-02-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38398431 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Amalievej 14, 1875 Frederiksberg C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-24,3%
▲ 32,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,72
▼ 1,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
92,5%
▼ 3,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
65,8%
▲ 65,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.960 | -5.146 | -5.607 | -5.700 | -3.129 |
| Resultat før skat | — | -1.922.710 | -1.741.901 | 1.254.841 | 1.494.463 |
| Årets resultat | -657.662 | -1.922.710 | -1.658.576 | 1.330.589 | 1.495.307 |
| Egenkapital | 2.702.615 | 3.360.277 | 5.404.987 | 7.181.363 | 5.965.174 |
| Aktiver i alt | 2.920.365 | 3.490.058 | 5.424.390 | 7.628.664 | 7.595.176 |
| Omsætningsaktiver | 593.200 | 509.995 | 521.531 | 983.278 | 704.675 |
| Kortfristet gæld | 217.750 | 129.781 | 19.403 | 447.301 | 1.630.002 |
| Gæld i alt | 217.750 | 129.781 | 19.403 | 447.301 | 1.630.002 |
| Soliditetsgrad | 92.5% | 96.3% | 99.6% | 94.1% | 78.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Pernille Bjørn Teisbæk Siden 1 Feb 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Pernille Bjørn Teisbæk Siden 1 Feb 2017Direktør
Produktionsenheder
1LookDePernille Holding ApS
P-nr. 1022167568
Amalievej 14, 1875 Frederiksberg C
Finansielle holdingselskaber (642110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -1.667.361 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -1.471.678 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 2.032.532 DKK | 447.150 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 2.407.966 DKK | 529.738 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 1.779.857 DKK | 391.556 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LookDePernille Holding ApS (CVR 38398431)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Fælles Service Center F.M.B.A. Aarhus N
- BTAM Italia di Ivan Marko Benes ApS København K
- Destination Nord FMBA Skagen
- HOLSTEBRO TAXAS ØKONOMISKE FORENING AF DEN 26.05.2000 Holstebro
- Foreningen af Danske Kortudstedere F.M.B.A. København K
- TÅRNBYFORSYNING A/S Kastrup
- FINANSIEL STABILITET København K
- OBZOR BEACH RESORT HOLDING ApS Højbjerg
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver varetage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.