Jonny Larsen Holding ApS
CVR 38 43 02 03 · Dyssegård · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Jonny Larsen Holding ApS har CVR-nummer 38430203. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Dyssegårdsvej 121, 2870 Dyssegård. Stiftet: 20. februar 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -9.751 kr., årets resultat 227.548 kr., egenkapital 4.181.065 kr., aktiver i alt 4.189.065 kr. Soliditetsgraden på 99,8 % er højere end hos 88 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 227.548 kr. er højere end hos 61 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Jonny Larsen Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Dyssegårdsvej 121, 2870 Dyssegård
- Kommune
- GENTOFTE
- Stiftet
- 20 Feb 2017
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab samt varetage formueforvaltning og anden investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktion.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2017-02-20
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38430203 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Dyssegårdsvej 121, 2870 Dyssegård
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
5,4%
▲ 11,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
420,31
▲ 36,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,8%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
185,8%
▲ 185,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.751 | -9.765 | -13.626 | -8.350 | -7.538 |
| Resultat før skat | 226.711 | -263.950 | 215.003 | 135.998 | 780.005 |
| Årets resultat | 227.548 | -265.070 | 216.821 | 160.088 | 752.593 |
| Egenkapital | 4.181.065 | 4.088.517 | 4.475.587 | 4.376.566 | 4.331.078 |
| Aktiver i alt | 4.189.065 | 4.097.637 | 4.483.587 | 4.382.154 | 4.505.688 |
| Omsætningsaktiver | 3.362.444 | 3.498.539 | 3.414.944 | 3.286.678 | 3.012.957 |
| Kortfristet gæld | 8.000 | 9.120 | 8.000 | 5.588 | 174.610 |
| Gæld i alt | 8.000 | 9.120 | 8.000 | 5.588 | 174.610 |
| Soliditetsgrad | 99.8% | 99.8% | 99.8% | 99.9% | 96.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jonny Feldbæk Larsen Siden 20 Feb 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Jonny Feldbæk Larsen Siden 20 Feb 2017Direktør
Produktionsenheder
1Jonny Larsen Holding ApS
P-nr. 1022204382
Dyssegårdsvej 121, 2870 Dyssegård
Finansielle holdingselskaber (642110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -241.191 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 300.122 DKK | 66.022 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 99.578 DKK | 21.890 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 977.525 DKK | 215.050 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 813.046 DKK | 178.860 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Jonny Larsen Holding ApS (CVR 38430203)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Fælles Service Center F.M.B.A. Aarhus N
- BTAM Italia di Ivan Marko Benes ApS København K
- Destination Nord FMBA Skagen
- TÅRNBYFORSYNING A/S Kastrup
- HOLSTEBRO TAXAS ØKONOMISKE FORENING AF DEN 26.05.2000 Holstebro
- Foreningen af Danske Kortudstedere F.M.B.A. København K
- FINANSIEL STABILITET København K
- OBZOR BEACH RESORT HOLDING ApS Højbjerg
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver varetage, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.