SV-Technics ApS
CVR 38 48 21 57 · Hals · Andre forretningsserviceaktiviteter i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SV-Technics ApS har CVR-nummer 38482157. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Andre forretningsserviceaktiviteter i.a.n. (branchekode 829900). Adresse: Skovsvinget 3, 9370 Hals. Stiftet: 7. marts 2017. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste 779.406 kr., årets resultat -337.914 kr., egenkapital 250.757 kr., aktiver i alt 6.757.784 kr. Soliditetsgraden på 3,7 % er lavere end hos 72 % af de 815 virksomheder i branchen «Andre forretningsserviceaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -337.914 kr. er lavere end hos 91 % af de 815 virksomheder i branchen «Andre forretningsserviceaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 57 % fra regnskabsår 2025 til 2026. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SV-Technics ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre forretningsserviceaktiviteter i.a.n. (829900)
- Adresse
- Skovsvinget 3, 9370 Hals
- Kommune
- AALBORG
- Antal ansatte
-
2
2017 2018
- Stiftet
- 7 Mar 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- udføre servicearbejde og installation samt optimering af fryseanlæg
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-03-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38482157 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Skovsvinget 3, 9370 Hals
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Gættet domæne: sv-technics.com Hjemmeside https://sv-technics.com
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (19. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-134,8%
▼ 142,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,23
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
3,7%
▼ 9,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-850,5%
▼ 850,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
815 virksomheder i «Andre forretningsserviceaktiviteter i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 779.406 | 1.802.558 | — | — | — |
| Resultat før skat | -337.914 | 45.025 | -187.901 | -390.270 | 446.360 |
| Årets resultat | -337.914 | 45.025 | -187.901 | -390.270 | 392.432 |
| Egenkapital | 250.757 | 588.670 | 543.645 | 731.560 | 1.121.830 |
| Aktiver i alt | 6.757.784 | 4.606.028 | 3.685.273 | 1.907.968 | 2.144.825 |
| Omsætningsaktiver | 780.839 | 1.108.324 | 1.242.958 | 1.075.269 | 1.444.745 |
| Kortfristet gæld | 3.392.596 | 2.837.647 | 2.363.646 | 1.176.408 | 1.022.995 |
| Gæld i alt | 6.507.027 | 4.017.358 | 3.141.628 | 1.176.408 | 1.022.995 |
| Soliditetsgrad | 3.7% | 12.8% | 14.8% | 38.3% | 52.3% |
| Ansatte (gns.) | 3 | 5 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Søren Vittrup Jensen Siden 7 Mar 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Søren Vittrup Jensen Siden 7 Mar 2017Adm. dir.
Produktionsenheder
1SV-Technics ApS
P-nr. 1022263184
Skovsvinget 3, 9370 Hals
Andre forretningsserviceaktiviteter i.a.n. (829900)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -187.572 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -376.409 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 237.204 DKK | 52.184 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -209.156 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 423.953 DKK | 93.258 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SV-Technics ApS (CVR 38482157)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fryseanlæg, servicearbejde, optimering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.