Feldborg Staal Holding ApS
CVR 38 50 48 27 · Jyllinge · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Feldborg Staal Holding ApS har CVR-nummer 38504827. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Ericavej 5, 4040 Jyllinge. Stiftet: 22. december 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.805 kr., årets resultat 149.973 kr., egenkapital 457.511 kr., aktiver i alt 547.140 kr. Soliditetsgraden på 83,6 % er lavere end hos 56 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 149.973 kr. er højere end hos 60 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Feldborg Staal Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Ericavej 5, 4040 Jyllinge
- Kommune
- ROSKILDE
- Stiftet
- 22 Dec 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab eller dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-12-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38504827 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845006D937FC2ED6A13
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ericavej 5, 4040 Jyllinge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
32,8%
▲ 52,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
6,10
▲ 5,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
83,6%
▲ 43,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
346,3%
▲ 346,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.805 | -5.625 | -5.625 | -6.025 | -5.000 |
| Resultat før skat | 149.973 | — | -119.871 | 27.341 | 27.682 |
| Årets resultat | 149.973 | -60.891 | -119.871 | 27.341 | 27.682 |
| Egenkapital | 457.511 | 307.539 | 368.430 | 606.101 | 693.160 |
| Aktiver i alt | 547.140 | 772.463 | 815.666 | 957.662 | 969.060 |
| Omsætningsaktiver | 547.140 | 272.524 | 277.466 | 321.832 | 376.294 |
| Kortfristet gæld | 89.629 | 464.924 | 447.236 | 351.561 | 275.900 |
| Gæld i alt | 89.629 | 464.924 | 447.236 | 351.561 | 275.900 |
| Soliditetsgrad | 83.6% | 39.8% | 45.2% | 63.3% | 71.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Julie Feldborg Staal Siden 22 Dec 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Julie Feldborg Staal Siden 22 Dec 2016Direktør
Produktionsenheder
1Feldborg Staal Holding ApS
P-nr. 1022289507
Ericavej 5, 4040 Jyllinge
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -22.630 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -22.241 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -15.724 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -13.526 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -11.070 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Feldborg Staal Holding ApS (CVR 38504827)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.