JMA Holding & Invest ApS
CVR 38 56 93 41 · Køge · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
JMA Holding & Invest ApS har CVR-nummer 38569341. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Unionsvej 11, 4600 Køge. Stiftet: 12. april 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -6.000 kr., årets resultat 384.314 kr., egenkapital 479.037 kr., aktiver i alt 634.730 kr. Soliditetsgraden på 75,5 % er lavere end hos 67 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 384.314 kr. er højere end hos 68 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JMA Holding & Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Unionsvej 11, 4600 Køge
- Kommune
- KØGE
- Telefon
- 60462124
- jonas@innoliving.dk
- Stiftet
- 12 Apr 2017
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- agere finansielt holdingselskab
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af Jonas Møller Andersen
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-04-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38569341 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Unionsvej 11, 4600 Køge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
80,2%
▲ 181,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
75,5%
▲ 36,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
499,2%
▲ 499,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.000 | — | — | -3.001 | — |
| Resultat før skat | 384.314 | -96.281 | -397.714 | -550.241 | 164.257 |
| Årets resultat | 384.314 | -96.281 | -397.714 | -550.241 | 164.257 |
| Egenkapital | 479.037 | 94.723 | 191.004 | 588.718 | 1.138.959 |
| Aktiver i alt | 634.730 | 244.145 | 340.368 | 741.537 | 1.332.033 |
| Omsætningsaktiver | — | — | — | 0 | 60.001 |
| Kortfristet gæld | 155.693 | 149.422 | 149.364 | 152.819 | 193.074 |
| Gæld i alt | 155.693 | 149.422 | 149.364 | 152.819 | 193.074 |
| Soliditetsgrad | 75.5% | 38.8% | 56.1% | 79.4% | 85.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jonas Møller Andersen Siden 12 Apr 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Jonas Møller Andersen Siden 12 Apr 2017Adm. dir.
Produktionsenheder
1JMA Holding & Invest ApS
P-nr. 1022361631
Unionsvej 11, 4600 Køge
Finansielle holdingselskaber (642110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -9.655 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JMA Holding & Invest ApS (CVR 38569341)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver finansielt, agere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.