Flere Farver ApS
CVR 38 65 06 45 · Roskilde · Maleraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Flere Farver ApS har CVR-nummer 38650645. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Maleraktiviteter (branchekode 433410). Adresse: Lammegade 8, 2., 4000 Roskilde. Stiftet: 18. maj 2017. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 265.799 kr., årets resultat 12.680 kr., egenkapital 44.765 kr., aktiver i alt 95.815 kr. Soliditetsgraden på 46,7 % er højere end hos 57 % af de 1.330 virksomheder i branchen «Maleraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 12.680 kr. er lavere end hos 64 % af de 1.330 virksomheder i branchen «Maleraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 23 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Flere Farver ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Maleraktiviteter (433410)
- Adresse
- Lammegade 8, 2., 4000 Roskilde
- Kommune
- ROSKILDE
- Antal ansatte
-
1
2017 2018
- Telefon
- 40686710
- johansen4444@gmail.com
- Stiftet
- 18 May 2017
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- Bygningsmaler
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør alene
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-05-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38650645 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lammegade 8, 2., 4000 Roskilde
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
28,3%
▲ 92,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,79
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
46,7%
▲ 9,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
161,1%
▲ 161,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1330 virksomheder i «Maleraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 265.799 | 216.789 | 248.415 | 639.094 | 444.353 |
| Resultat før skat | 17.340 | -25.288 | 11.612 | 99.496 | -16.827 |
| Årets resultat | 12.680 | -20.742 | 7.122 | 76.881 | -14.669 |
| Egenkapital | 44.765 | 32.085 | 52.827 | 45.705 | -31.176 |
| Aktiver i alt | 95.815 | 86.495 | 98.718 | 187.025 | 119.026 |
| Omsætningsaktiver | 91.615 | 86.495 | 98.718 | 178.025 | 99.226 |
| Kortfristet gæld | 51.050 | 54.410 | 45.891 | 141.320 | 120.554 |
| Gæld i alt | 51.050 | 54.410 | 45.891 | 141.320 | 150.202 |
| Soliditetsgrad | 46.7% | 37.1% | 53.5% | 24.4% | -26.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Michael Johansen Siden 1 Jun 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Michael Johansen Siden 1 Jun 2017Adm. dir.
Produktionsenheder
1Flere Farver ApS
P-nr. 1022454656
Lammegade 8, 2., 4000 Roskilde
Maleraktiviteter (433410)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -22.594 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 15.210 DKK | 3.344 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -4.702 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -50.947 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Flere Farver ApS (CVR 38650645)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bygningsmaler, maleraktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.