Claus Maler Holding ApS
CVR 38 69 89 31 · Randers NØ · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Claus Maler Holding ApS har CVR-nummer 38698931. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Blommevej 32, 8930 Randers NØ. Stiftet: 9. juni 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -10.828 kr., årets resultat 1.166.665 kr., egenkapital 8.718.070 kr., aktiver i alt 8.911.854 kr. Soliditetsgraden på 97,8 % er højere end hos 69 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.166.665 kr. er højere end hos 84 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Claus Maler Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Blommevej 32, 8930 Randers NØ
- Kommune
- RANDERS
- Telefon
- 20739655
- cm@cm-industrilakering.dk
- Stiftet
- 9 Jun 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab, finansiering, investering, samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-06-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38698931 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Blommevej 32, 8930 Randers NØ
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
13,4%
▼ 3,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
33,28
▲ 4,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
97,8%
▲ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-7,5%
▼ 7,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | — | — | — |
| Bruttoresultat | -10.828 | -8.500 | -8.125 | -6.168 | 52.810 |
| Resultat før skat | 1.192.142 | 1.284.800 | 2.189.156 | 1.089.298 | 642.280 |
| Årets resultat | 1.166.665 | 1.261.502 | 2.179.032 | 1.080.658 | 620.280 |
| Egenkapital | 8.718.070 | 7.618.904 | 6.418.402 | 4.298.255 | 3.274.797 |
| Aktiver i alt | 8.911.854 | 7.809.398 | 6.440.899 | 4.512.592 | 3.346.095 |
| Omsætningsaktiver | 6.448.864 | 5.424.257 | 3.439.382 | 2.656.129 | 2.140.583 |
| Kortfristet gæld | 193.784 | 190.494 | 22.497 | 214.336 | 71.298 |
| Gæld i alt | 193.784 | 190.494 | 22.497 | 214.336 | 71.298 |
| Soliditetsgrad | 97.8% | 97.6% | 99.7% | 95.3% | 97.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Claus Christensen Siden 9 Jun 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Claus Christensen Siden 9 Jun 2017Direktør
Produktionsenheder
1Claus Maler Holding ApS
P-nr. 1022509671
Blommevej 32, 8930 Randers NØ
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.143.156 DKK | 251.482 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 2.373.642 DKK | 522.192 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 1.141.847 DKK | 251.196 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 590.431 DKK | 129.888 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 71.912 DKK | 15.818 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Claus Maler Holding ApS (CVR 38698931)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver finansiering, fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.