Malusi Invest ApS
CVR 38 75 15 30 · Fårevejle · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Malusi Invest ApS har CVR-nummer 38751530. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Wiuffsvej 14, 4540 Fårevejle. Stiftet: 28. juni 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 571.942 kr., årets resultat -54.230 kr., egenkapital 10.785.910 kr., aktiver i alt 11.894.413 kr. Soliditetsgraden på 90,7 % er højere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -54.230 kr. er lavere end hos 85 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Malusi Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Wiuffsvej 14, 4540 Fårevejle
- Kommune
- ODSHERRED
- Telefon
- 41603555
- info@martinwinkel.dk
- Stiftet
- 28 Jun 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- entreprenør og brolægger
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-04-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38751530 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Wiuffsvej 14, 4540 Fårevejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,5%
▼ 7,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
8,43
▼ 24,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
90,7%
▼ 6,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-106,9%
▼ 106,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 571.942 | -54.727 | -6.295 | -5.655 | -6.283 |
| Resultat før skat | -245.309 | 508.484 | -2.320.727 | 3.465.740 | -3.258.327 |
| Årets resultat | -54.230 | 787.595 | -2.082.399 | 3.391.428 | -3.258.327 |
| Egenkapital | 10.785.910 | 10.840.939 | 10.053.344 | 12.135.742 | 8.641.638 |
| Aktiver i alt | 11.894.413 | 11.117.721 | 10.286.576 | 12.728.247 | 9.002.516 |
| Omsætningsaktiver | 9.350.092 | 9.175.823 | 9.040.793 | 7.059.968 | 6.822.977 |
| Kortfristet gæld | 1.108.503 | 276.782 | 233.232 | 592.505 | 360.878 |
| Gæld i alt | 11.894.413 | 276.782 | 233.232 | 592.505 | 360.878 |
| Soliditetsgrad | 90.7% | 97.5% | 97.7% | 95.3% | 96% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Martin Winkel Dalberg Siden 28 Jun 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Martin Winkel Dalberg Siden 28 Jun 2017Direktør
Produktionsenheder
1Malusi Invest ApS
P-nr. 1022587648
Wiuffsvej 14, 4540 Fårevejle
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -42.454 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -4.851.275 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 950.672 DKK | 209.132 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -2.793.349 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 5.434.618 DKK | 1.195.612 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Malusi Invest ApS (CVR 38751530)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver brolægger, entreprenør.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.