VE-2 Holding ApS
CVR 38 75 79 03 · Ryomgård · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
VE-2 Holding ApS har CVR-nummer 38757903. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Slotsgade 6, 8550 Ryomgård. Stiftet: 26. juni 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 308.520 kr., årets resultat 539.255 kr., egenkapital 1.569.544 kr., aktiver i alt 7.730.171 kr. Soliditetsgraden på 20,3 % er lavere end hos 83 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 539.255 kr. er højere end hos 75 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 84 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som VE-2 Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Slotsgade 6, 8550 Ryomgård
- Kommune
- SYDDJURS
- Stiftet
- 26 Jun 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2017-06-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38757903 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Slotsgade 6, 8550 Ryomgård
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
34,4%
▼ 17,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,19
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
20,3%
▲ 2,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
0,3%
▲ 0,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 308.520 | 167.310 | 2.527 | 0 | -3.750 |
| Resultat før skat | 555.611 | 555.211 | 137.109 | 191.938 | 196.397 |
| Årets resultat | 539.255 | 537.506 | 147.922 | 184.513 | 197.233 |
| Egenkapital | 1.569.544 | 1.030.289 | 492.783 | 419.862 | 235.349 |
| Aktiver i alt | 7.730.171 | 5.900.293 | 2.286.955 | 492.618 | 452.947 |
| Omsætningsaktiver | 342.648 | 297.429 | 109.585 | 442.618 | 402.947 |
| Kortfristet gæld | 1.850.229 | 1.331.317 | 484.546 | 72.756 | 217.598 |
| Gæld i alt | 6.160.627 | 4.870.004 | 1.794.172 | 72.756 | 217.598 |
| Soliditetsgrad | 20.3% | 17.5% | 21.5% | 85.2% | 52% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Kristina Elisabeth Temkkit Siden 26 Jun 201750% Ejer
-
Renè Temkkit Siden 26 Jun 201750% Ejer
Ledelse
2-
Kristina Elisabeth Temkkit Siden 26 Jun 2017Direktør
-
Renè Temkkit Siden 26 Jun 2017Direktør
Produktionsenheder
1VE-2 Holding ApS
P-nr. 1022596884
Slotsgade 6, 8550 Ryomgård
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 760.594 DKK | 165.527 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 571.180 DKK | 125.642 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 439.840 DKK | 96.756 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 971.001 DKK | 213.620 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 799.491 DKK | 175.868 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: VE-2 Holding ApS (CVR 38757903)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.