Champagne Compagniet ApS
CVR 38 76 10 99 · Vanløse · Engroshandel med vin og spiritus · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Champagne Compagniet ApS har CVR-nummer 38761099. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Engroshandel med vin og spiritus (branchekode 463420). Adresse: Bulbjergvej 27, 2720 Vanløse. Stiftet: 1. juli 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -14.670 kr., årets resultat -7.134 kr., egenkapital 4.723 kr., aktiver i alt 86.876 kr. Soliditetsgraden på 5,4 % er lavere end hos 70 % af de 600 virksomheder i branchen «Engroshandel med vin og spiritus», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -7.134 kr. er lavere end hos 58 % af de 600 virksomheder i branchen «Engroshandel med vin og spiritus», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Champagne Compagniet ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Engroshandel med vin og spiritus (463420)
- Adresse
- Bulbjergvej 27, 2720 Vanløse
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 1 Jul 2017
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- importere champagne af god kvalitet fra Champagne til fornuftige priser
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38761099 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bulbjergvej 27, 2720 Vanløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-151,0%
▼ 77,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,06
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
5,4%
▼ 7,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
17,8%
▲ 17,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
600 virksomheder i «Engroshandel med vin og spiritus»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -14.670 | -8.358 | -10.028 | -210.565 | 66.786 |
| Resultat før skat | -14.957 | -10.444 | -24.438 | -269.483 | 66.786 |
| Årets resultat | -7.134 | -8.683 | -22.300 | -228.854 | 66.786 |
| Egenkapital | 4.723 | 11.857 | 20.540 | 42.840 | 271.694 |
| Aktiver i alt | 86.876 | 91.065 | 97.710 | 112.892 | 324.820 |
| Omsætningsaktiver | 86.876 | 91.065 | 97.710 | 112.892 | 324.820 |
| Kortfristet gæld | 82.153 | 79.208 | 77.170 | 70.052 | 53.126 |
| Gæld i alt | 82.153 | 79.208 | 77.170 | 70.052 | 53.126 |
| Soliditetsgrad | 5.4% | 13% | 21% | 37.9% | 83.6% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 2 | 2 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Hanne Riber Nørding Siden 1 Jul 201750% Ejer
-
Rikke Christensen Siden 1 Jul 201750% Ejer
Ledelse
2-
Hanne Riber Nørding Siden 1 Jul 2017Adm. dir.
-
Rikke Christensen Siden 1 Jul 2017Direktør
Produktionsenheder
1Champagne Compagniet ApS
P-nr. 1022602191
Bulbjergvej 27, 2720 Vanløse
Engroshandel med vin og spiritus (463420)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -8.006 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -9.716 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -207.409 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Champagne Compagniet ApS (CVR 38761099)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fornuftige, champagne, god.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.