LOUF Holding ApS
CVR 38 77 03 30 · Eskebjerg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
LOUF Holding ApS har CVR-nummer 38770330. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Alleshavevej 28, 4593 Eskebjerg. Stiftet: 30. juni 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.499 kr., årets resultat 805 kr., egenkapital 226.925 kr., aktiver i alt 231.425 kr. Soliditetsgraden på 98,1 % er højere end hos 71 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 805 kr. er lavere end hos 57 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som LOUF Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Alleshavevej 28, 4593 Eskebjerg
- Kommune
- KALUNDBORG
- Stiftet
- 30 Jun 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- formueforvaltning og hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-04-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38770330 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Alleshavevej 28, 4593 Eskebjerg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,4%
▼ 2,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
51,43
▲ 20,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,1%
▲ 1,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-88,1%
▼ 88,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.499 | -11.425 | -10.607 | -9.169 | -8.732 |
| Resultat før skat | 738 | 6.748 | 7.830 | -32.833 | -21.733 |
| Årets resultat | 805 | 6.748 | 7.830 | -32.833 | -21.733 |
| Egenkapital | 226.925 | 226.120 | 351.371 | 461.342 | 608.575 |
| Aktiver i alt | 231.425 | 233.620 | 358.871 | 468.842 | 623.450 |
| Omsætningsaktiver | 231.425 | 233.620 | 358.871 | 468.842 | 623.450 |
| Kortfristet gæld | 4.500 | 7.500 | 7.500 | 7.500 | 14.875 |
| Gæld i alt | 4.500 | 7.500 | 7.500 | 7.500 | 14.875 |
| Soliditetsgrad | 98.1% | 96.8% | 97.9% | 98.4% | 97.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Louise Fabricius Illemann Siden 30 Jun 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Louise Fabricius Illemann Siden 30 Jun 2017Direktør
Produktionsenheder
1LOUF Holding ApS
P-nr. 1022617644
Alleshavevej 28, 4593 Eskebjerg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -32.851 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -20.723 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -92.006 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LOUF Holding ApS (CVR 38770330)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.