Sioto Holding ApS
CVR 38 89 71 44 · Gilleleje · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Sioto Holding ApS har CVR-nummer 38897144. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Bauersvej 9, 3250 Gilleleje. Stiftet: 22. august 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat -135.368 kr., egenkapital -261.444 kr., aktiver i alt 22.000 kr. Soliditetsgraden på -1.188,4 % er lavere end hos 98 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -135.368 kr. er lavere end hos 89 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Sioto Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Bauersvej 9, 3250 Gilleleje
- Kommune
- GRIBSKOV
- Stiftet
- 22 Aug 2017
- Selskabskapital
- 60.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre kapitalselskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-12-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38897144 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bauersvej 9, 3250 Gilleleje
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Soliditetsgrad
-1.188,4%
▼ 724,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
93,4%
▲ 93,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -135.368 | -2.038.893 | -244.299 | -1.189.810 | -6.711 |
| Årets resultat | -135.368 | -2.038.893 | -244.299 | -1.189.810 | -6.711 |
| Egenkapital | -261.444 | -126.076 | 1.912.817 | -1.342.884 | -153.074 |
| Aktiver i alt | 22.000 | 27.192 | 2.008.094 | 1.511.865 | 2.179.176 |
| Omsætningsaktiver | 0 | 5.192 | 32.320 | 36.057 | 21.716 |
| Kortfristet gæld | 283.444 | 153.268 | 95.277 | 2.854.749 | 2.332.250 |
| Gæld i alt | 283.444 | 153.268 | 95.277 | 2.854.749 | 2.332.250 |
| Soliditetsgrad | -1188.4% | -463.7% | 95.3% | -88.8% | -7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Produktionsenheder
1Sioto Holding ApS
P-nr. 1022794945
Bauersvej 9, 3250 Gilleleje
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -13.689 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -8.611 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -26.829 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -8.225 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Sioto Holding ApS (CVR 38897144)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapitalselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.